Warmińsko-mazurskie - Klasztory

Olsztyn, Śródmieście, Pana Tadeusza 16
Parafia Matki Bożej Ostrobramskiej w Olsztynie – rzymskokatolicka parafia w Olsztynie, należąca do archidiecezji warmińskiej i Olsztyn I – Śródmieście. Została utworzona 3 maja 1991. Kościół parafialny mieści się przy ulicy Pana Tadeusza. Parafię prowadzą ksieża Kapucyni.
Zespół klasztorny franciszkanów w Kadynach – zespół klasztorny franciszkanów zbudowany w latach 1745-99, 1889 roku, w Kadynach na wzniesieniu, w miejscu staropruskiego grodu plemienia Pomezanów.
Klasztor franciszkanów w Łąkach Bratiańskich – nieistniejący klasztor franciszkanów, który wchodził w skład reformackiej Prowincji Niepokalanego Poczęcia NMP w Prusach i w Wielkim Księstwie Poznańskim, znajdował się na terenie diecezji chełmińskiej, w Łąkach Bratiańskich (obecnie województwo warmińsk
Monaster Zaśnięcia Matki Bożej w Wojnowie – jeden z pięciu żeńskich klasztorów w jurysdykcji Polskiego Autokefalicznego Kościoła Prawosławnego. Znajduje się na terenie diecezji białostocko-gdańskiej.
Olsztyn, Stanisława Wyspiańskiego 5
Monaster Zbawiciela i Trójcy Świętej w Wojnowie – męski klasztor staroobrzędowców-fiedosiejewców w Wojnowie (ówcześnie Eckertsdorf), funkcjonujący w latach 1848–1884. Reaktywowany w 1894 jako wspólnota żeńska, istniał do śmierci ostatniej mniszki w 2006.
Klasztor bazylianów w Kętrzynie – jeden z czterech klasztorów Zakonu Bazylianów Świętego Jozafata na terytorium Polski.