Łódzkie - Klasztory

Strony

Zespół klasztorny opactwa cysterskiego w Sulejowie – położony w Podklasztorzu (obecnie dzielnica Sulejowa) jeden z najlepiej zachowanych zespołów cysterskich w Polsce, będący zabytkiem architektury romańskiej. 22 października 2012 roku obiekt został wpisany na listę Pomników historii.
Klasztor Franciszkanów w Łodzi (Łagiewniki) – franciszkański klasztor katolicki w Łodzi, należący do warszawskiej Prowincji Matki Bożej Niepokalanej Zakonu Braci Mniejszych Konwentualnych.
Wieluń, Reformacka 1
Klasztor Franciszkanów w Wieluniu − franciszkański dom zakonny, wchodzący w skład prowincji Wniebowzięcia NMP Zakonu Braci Mniejszych w Polsce, na terenie archidiecezji częstochowskiej, w województwie łódzkim, położony poza murami miasta Wieluń.
Łódź, bł. Anastazego Pankiewicza 15
Kościół św. Elżbiety w Łodzi to wybudowana w okresie międzywojennym świątynia przy ul. bł. Anastazego Pankiewicza (dawniej: ul. Sporna). Znajdujący się obok kilkupiętrowy budynek kryje w sobie klasztor OO. Bernardynów oraz Katolickie Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcące im. bł. Anastazego Pankiewicza.
Zespół klasztorny dominikanek w Piotrkowie Trybunalskim – zespół budynków klasztornych na Starym Mieście w Piotrkowie Trybunalskim. W skład zabytkowego zespołu wchodzą: budynek kościoła pw. Matki Bożej Śnieżnej, klasztor wsparty o średniowieczne mury miejskie oraz plebania.
Wieluń, Krakowskie Przedmieście 1

Strony