Łódzkie - Szkoły

Strony

Piotrków Trybunalski, Aleja MIkołaja Kopernika 1
I Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego w Piotrkowie Trybunalskim – szkoła średnia w Polsce.
Łódź, Pomorska 46/48
Żydowska Szkoła Rzemieślnicza „Talmud Tora” – szkoła, w której w latach 1901-1939 uczyła się żydowska młodzież. Mieści się przy ul. Pomorskiej 46/48 w Łodzi.
Dawny kościół świętej Trójcy i klasztor Dominikanów w Łowiczu – dawny zespół klasztorny Dominikanów znajdujący się w Łowiczu, w województwie łódzkim.
Łowicz, Stanisławskiego 31
Dawny kościół świętego Bartłomieja i klasztor Bernardynów w Łowiczu – dawny zespół klasztorny Bernardynów, znajdujący się w Łowiczu, w województwie łódzkim.
Łódź, al. Kościuszki 65
Byłe Niemieckie Gimnazjum Reformowane przy al. Kościuszki 65 w Łodzi
Łódź, bł. Anastazego Pankiewicza 15
Kościół św. Elżbiety w Łodzi to wybudowana w okresie międzywojennym świątynia przy ul. bł. Anastazego Pankiewicza (dawniej: ul. Sporna). Znajdujący się obok kilkupiętrowy budynek kryje w sobie klasztor OO. Bernardynów oraz Katolickie Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcące im. bł. Anastazego Pankiewicza.
Łódź, Więckowskiego 41
Telefon: +48 42 6362722
I Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Łodzi (Gimnazjum Polskie w Łodzi, I Państwowe Liceum i Gimnazjum im. M. Kopernika w Łodzi) - najstarsza państwowa, polska szkoła średnia w Łodzi.
Łódź, Henryka Sienkiewicza 46
Telefon: +48 6332283
III Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Łodzi – liceum ogólnokształcące znajdujące się w Łodzi przy ulicy Sienkiewicza 46.
Łódź, Narutowicza 68
Szkoła Zgromadzenia Kupców przy ul. Narutowicza 68 w Łodzi – jeden z pierwszych betonowych budynków w Polsce.

Strony