Podkarpackie - Szkoły

Strony

Dwór w Pisarowcach, także jako dwór Rylskich i Tchorznickich – zabytkowy dwór w Pisarowcach. Został zbudowany w 2. poł. XIX wieku i pierwotnie należał do rodziny Rylskich.
Przemyśl, Basztowa 13
Budynek Greckokatolickiego Seminarium Duchownego w Przemyślu – neoklasycystyczny budynek, znajdujący się w Przemyślu przy ulicy Basztowej.
Budynek Szkoły Męskiej w Przeworsku (obecnie Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Przeworsku) – zabytkowy budynek w Przeworsku znajdujący się przy ul. Szkolnej 6.
Salezjańska Szkoła Organistowska w Przemyślu – szkoła muzyczna założona w 1916 roku przez ks. Antoniego Chlondowskiego, zlikwidowana, przy użyciu oddziałów ZOMO, w 1963 roku. Jej absolwentami byli między innymi: Feliks Rączkowski, Henryk Nowacki, Marian Sawa, Kazimierz Górski, Klemens Kamiński.
Jarosław, Plac Piotra Skargi 3
Dawne kolegium jezuickie św. Jana w Jarosławiu- rodzaj kolegium jezuickiego
Przeworsk, Krakowska 2
Budynek Szkoły Muzycznej w Przeworsku (Kamienica Zborowskiego) - zabytkowy budynek w Przeworsku znajdujący się przy ul. Krakowskiej 2 (dawniej 20) na zbiegu z ul. Konopnickiej.
Mielec, Stefana Sękowskiego 1
Budynek Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół” w Mielcu – murowany, dwukondygnacyjny budynek znajduje się Mielcu przy ul. Sękowskiego 1. Do rejestru zabytków został wpisany 23.09.2011 pod numerem A-662. Obecnie jest własnością Polskiego Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół 1893”.
Mielec, Kościuszki 10
Budynek Rady Powiatowej w Mielcu – budynek znajdujący się przy ulicy Kościuszki 10. Jest wpisany do rejestru zabytków nieruchomych województwa podkarpackiego pod numerem A-867 z 12.11.1979. Zbudowany został w 1909 r.
Przemyśl, Wybrzeże Jana Pawła II 2
Dom Robotniczy - budynek w centrum Przemyśla wybudowany w latach 1911-1913. Inicjatorem budowy był Herman Liberman, który został jego dyrektorem. Fundusze na budowę pochodziły ze składek Partii Socjalistyczno-Demokratycznej. Pierwszy w Galicji ośrodek kultury robotniczej.

Strony