Podkarpackie - Gmachy

Strony

Ratusz w Sanoku – budynek magistratu miejskiego w Sanoku. Pierwotnie siedzibę ratusza stanowił budynek pod adresem Rynek 16. Oba obiekty położone są naprzeciw siebie na sanockim rynku.
Sanok, Kościuszki 4
Budynek przy ul. Kościuszki 4 w Sanoku – budynek położony przy ulicy Tadeusza Kościuszki 4 w Sanoku. Jest umiejscowiony w centralnej części miasta w dzielnicy Śródmieście. Elewacja południowa znajduje się przy ulicy Kościuszki, a elewacja wschodnia przy ulicy Grzegorza z Sanoka.
Sanok, Henryka Sienkiewicza 5
Budynek przy ul. Sienkiewicza 5 w Sanoku – budynek położony w Sanoku.
Wyższe Seminarium Duchowne w Przemyślu - katolicka uczelnia wyższa archidiecezji przemyskiej.
Sanok, Adama Mickiewicza 24
Budynek przy ul. Mickiewicza 24 w Sanoku – gmach położony w Sanoku. Obecnie w budynku mieści się Sanocki Dom Kultury.
Przeworsk, Piłsudskiego 8
Gmach "Sokoła" w Przeworsku - budynek w Przeworsku znajdujący się przy ul. Piłsudskiego 8.
Przemyśl, Basztowa 13
Budynek Greckokatolickiego Seminarium Duchownego w Przemyślu – neoklasycystyczny budynek, znajdujący się w Przemyślu przy ulicy Basztowej.
Przemyśl, Adama Mickiewicza 14
Przeworsk, Krakowska 11
Kasa Zaliczkowa i Urząd Podatkowy w Przeworsku - budynek w Przeworsku, przy ul. Krakowskiej 11 (w chwili wzniesienia ul. Kolejowa).
Mielec, Kościuszki 15
Budynek Sądu Rejonowego w Mielcu – budynek znajdujący się przy ulicy Tadeusza Kościuszki 15. Jest wpisany do rejestru zabytków nieruchomych województwa podkarpackiego pod numerem A-869 z 28.02.1983. Został zbudowany pod koniec XIX w. dla sądu powiatowego. Po zlikwidowaniu powiatów w 1975 r.
Stary Sąd w Przeworsku – nieistniejący budynek znajdujący się na rogu Rynku i ul. Piłsudskiego w Przeworsku, mieszczący sąd ziemski i sąd grodzki.
Budynek Szkoły Męskiej w Przeworsku (obecnie Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Przeworsku) – zabytkowy budynek w Przeworsku znajdujący się przy ul. Szkolnej 6.
Mielec, Kościuszki 10
Budynek Rady Powiatowej w Mielcu – budynek znajdujący się przy ulicy Kościuszki 10. Jest wpisany do rejestru zabytków nieruchomych województwa podkarpackiego pod numerem A-867 z 12.11.1979. Zbudowany został w 1909 r.

Strony