Podlaskie - Gmachy

Strony

Białystok, Plac Uniwersytecki 1
Budynek KW PZPR w Białymstoku znany również jako Dom Partii (dawniej plac Próchnika 1, obecnie Plac Uniwersytecki 1) – budynek projektu Stanisława Bukowskiego powstały w latach 1953–1954. Jest jednym z najlepiej zachowanych przykładów architektury socrealizmu w Polsce.
Dom Turysty w Augustowie − zabytkowy obiekt turystyczny w Augustowie. Budynek położony jest nad jeziorem Necko na Białej Górze przy ul. Sportowej 1.
Białystok, Pałacowa 3
Telefon: +48 85 7459500
Żydowskie Gimnazjum Żeńskie Zinaidy Chwolesowej - szkoła dla dziewcząt założona w 1911 roku w Białymstoku. Początkowo działało przy ul. Fabrycznej (w domu należącym do rodziny Tryllingów). W 1913 roku zostało przeniesione do budynku Chwolesów przy ul. Pałacowej 3.
Łomża, Feliksa Bernatowicza 4
I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki to szkoła ponadgimnazjalna z tradycjami sięgającymi XVII wieku, której siedziba znajduje się przy ul. Feliksa Bernatowicza 4 w Łomży. Od 1 września 2004 roku dyrektorem szkoły jest Jerzy Łuba.
Suwałki, Tadeusza Kościuszki 69
Białystok, Rynek Kościuszki 7
Augustów, Aleja Kardynała Stefana Wyszyńskiego 1
Oficerski Yacht Club w Augustowie − zabytkowy obiekt turystyczny w Augustowie. Budynek położony jest nad Jeziorem Białym Augustowskim na półwyspie Pień przy zatoce Orzechówka. W sąsiedztwie znajduje się linia kolejowa nr 40 oraz przystanek kolejowy Augustów Port.
Białystok, Adama Mickiewicza 5
Gmach Sądu Apelacyjnego w Białymstoku – zabytkowy budynek sądowy w Białymstoku, zbudowany w latach 1929-1933.
Suwałki, Tadeusza Kościuszki 81

Strony