Lubelskie - Gmachy

Strony

Lublin, Stare Miasto, Plac Litewski 5
Pałac Gubernialny - wykonany według projektu Juliana Ankiewicza. Jest to budynek w stylu neoklasycystycznym i jest połączony z Pałacem Radziwiłłowskim galerią. Uznawany jest za jeden z najpiękniejszych pałaców Lublina.
Zamość, Akademicka 8
Akademia Zamojska – wyższa uczelnia założona w 1594 roku przez Jana Zamoyskiego w Zamościu. W tym samym roku papież Klemens VIII zatwierdził powołanie Akademii w formie stosownej bulli, przy tej okazji dodając swój herb rodowy Aldobrandinich do godła Akademii.
Trybunał Koronny w Lublinie – najwyższy sąd apelacyjny Korony Królestwa Polskiego I Rzeczypospolitej dla spraw prawa ziemskiego, ówcześnie szlacheckiego, na Małopolskę.
Lublin, Jezuicka 20
Teatr Stary w Lublinie – teatr impresaryjny w Lublinie otwarty w 1822 r. Początkowo mieściły się w nim lubelska scena dramatyczna i operowa, a w XX wieku także kino.
Puławy, Aleja Partyzantów 16
Liceum Ogólnokształcące im. Ks. A. J. Czartoryskigo (popularnie nazywane "Czartorychem, Czartem", "Czarcikiem"), to najstarsza w Puławach i niezwykle zasłużona dla miasta szkoła średnia, założona w 1916 roku. Nosi imię księcia Adama Jerzego Czartoryskiego od 1918 r.
Lublin, Krakowskie Przedmieście 5
Lublin, Spokojna 1
Telefon: +48 81 4453043
Lublin, Krakowskie Przedmieście 56
Grand Hotel Lublinianka – hotel w Lublinie przy Krakowskim Przedmieściu, ponad stuletni, eklektyczny budynek o bogatej, zdobionej wieloma detalami elewacji, starannie odnowiony i luksusowo wyposażony.
Chełm, Lubelska 63
Magistrat w Chełmie - budynek siedziby władz w Chełmie, przy ulicy Lubelskiej 63.

Strony