Zwierzyniec

0

Zwierzyniec - miasto w województwie lubelskim, w powiecie zamojskim.

Warto zobaczyć

Roztoczański Park Narodowy – park narodowy położony w środkowo-wschodniej części Polski, na Roztoczu, w województwie lubelskim. Został utworzony 10 maja 1974. Dyrekcja parku ma swoją siedzibę w Pałacu Plenipotenta w Zwierzyńcu. Symbolem parku jest konik polski.
Tartaczna Góra – wzniesienie w północno-wschodniej części Zwierzyńca, o wysokości 289 m n.p.m. Punkt widokowy na Zwierzyniec i Roztoczański Park Narodowy.
Browar w Zwierzyńcu – zabytkowy browar z początku XIX wieku mieszczący się w Zwierzyńcu. Właścicielem zakładu jest Skarb Państwa, a dzierżawcą – Perła – Browary Lubelskie.
Piaseczna Góra – wzniesienie na Roztoczu o wysokości 298 m n.p.m., położone na terenie Roztoczańskiego Parku Narodowego. Usytuowana jest na południowy zachód od Zwierzyńca, na jej szczyt prowadzi żółto znakowana ścieżka poznawcza Roztoczańskiego Parku Narodowego.
Cmentarz żydowski w Zwierzyńcu – kirkut mieści się przy ul. Monopolowej 158, obok torów kolejowych, naprzeciwko stadionu sportowego. Powstał w połowie XIX wieku. Ma powierzchnię 0,1 ha. Na terenie kirkutu zachowało się około dwudziestu macew. Kirkut posiada ogrodzenie z żerdzi.
Kościół Świętego Jana Nepomucena – rzymskokatolicki kościół filialny należący do dekanatu Szczebrzeszyn diecezji zamojsko-lubaczowskiej.
Zwierzyniec, Plażowa 3
Telefon: +48 84 687 22 86
Ośrodek Edukacyjno-Muzealny Roztoczańskiego Parku Narodowego - ośrodek edukacyjny i muzeum przyrodnicze zlokalizowane w Zwierzyńcu. Gromadzi zbiory związane z Roztoczańskim Parkiem Narodowym. Ośrodek funkcjonuje od 1994.
Zwierzyniec, Plażowa 2
Pałac Plenipotenta w Zwierzyńcu (Plenipotentówka) – zabytkowa willa zarządców (plenipotentów) Ordynacji Zamojskiej w Zwierzyńcu, w powiecie zamojskim, w województwie lubelskim. Wybudowana w stylu szwajcarskim w latach 1880-1890 za XIV Ordynata Tomasza Franciszka Zamoyskiego.