Gmina Miączyn

0

Gmina Miączyn - gmina wiejska w województwie lubelskim, w powiecie zamojskm.

Warto zobaczyć

Popówka – rezerwat przyrody znajdujący się na terenie gminy Miączyn, w powiecie zamojskim, w województwie lubelskim. położenie geograficzne: Kotlina Hrubieszowska lub Działy Grabowieckie powierzchnia (dane nadesłane z nadleśnictwa): 53,71 ha rok utworzenia: 1988
Kościół św. Michała Archanioła w Miączynie - rzymskokatolicki kościół w Miączynie, w przeszłości cerkiew unicka, a następnie prawosławna.
Kościół Narodzenia Najświętszej Maryi Panny – łaciński kościół w Niewirkowie, wzniesiony w 1881 jako prawosławna cerkiew.
Rogów – florystyczny rezerwat przyrody znajdujący się na terenie gminy Grabowiec, w powiecie zamojskim, w województwie lubelskim. położenie geograficzne: Działy Grabowieckie powierzchnia (dane nadesłane z nadleśnictwa): 0,95 ha rok utworzenia: 1965
Parafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Gdeszynie – parafia rzymskokatolicka znajdująca się w dekanacie Grabowiec, w diecezji zamojsko-lubaczowskiej. Liczba mieszkańców: 750.
Parafia Matki Bożej Różańcowej w Zawalowie – parafia rzymskokatolicka znajdująca się w dekanacie Grabowiec, w diecezji zamojsko-lubaczowskiej. Parafia erygowana w 1918 roku. Do parafi należą miejscowosci: Frankamionka, Koniuchy, Koniuchy Kolonia, Świdniki Kolonia, oraz Zawalów z koloniami.