Mazowieckie - Gmachy

Strony

Pałac Jabłonowskich – pałac w Warszawie, zlokalizowany w Śródmieściu przy placu Teatralnym pod adresem ul. Senatorska 14/16, wzniesiony w XVIII wieku, rozebrany przez władze komunistyczne w 1952 roku i przykryty brukiem, zrekonstruowany według projektu Lecha Klajnerta w 1997 roku.
Warszawa, Aleje Jerozolimskie 3
Muzeum Narodowe w Warszawie (MNW) – muzeum sztuki w Warszawie, założone w 1862 jako Muzeum Sztuk Pięknych w Warszawie, narodowa instytucja kultury; jedno z największych muzeów w Polsce i największe w Warszawie.
Warszawa, Śródmieście, Krakowskie Przedmieście 25
Telefon: +48 22 4649200
Pałac Wesslów (Pałac Ostrowskich, Poczta Saska) – pałac znajdujący się przy ul. Krakowskie Przedmieście 25 w Warszawie.
Biblioteka Uniwersytecka w Warszawie (BUW) – biblioteka utworzona przy Uniwersytecie Warszawskim w 1817 roku.
Warszawa, Adama Próchnika 8a
Północne Centrum Sztuki - Teatr Komedia - warszawski teatr, działający od 1954 roku, wystawiający głównie lekkie komedie, farsy i spektakle muzyczne. Siedziba teatru mieści się przy ulicy Słowackiego 19a w Warszawie. Dyrektorem teatru jest Tomasz Dutkiewicz.
Warszawa, Belwederska 49
Ambasada Rosji w Polsce (Посольство России в Польше) – rosyjska placówka dyplomatyczna mieszcząca się w Warszawie, przy ul. Belwederskiej 49.
Warszawa, Nowogrodzka 50
Państwowy Bank Rolny – powstał w 1919 jako Polski Bank Rolny, przemianowany w 1921 na Państwowy Bank Rolny (PBR).
Warszawa, Nowy Świat 6/12
Centrum Bankowo-Finansowe – budynek biurowy w Warszawie przy rondzie Ch. de Gaulle'a, pod adresem ul. Nowy Świat 6/12, znany w Warszawie jako Dom Partii, Biały Dom lub Dom pod Baranami.
Warszawa, Wybrzeże Gdyńskie 4
Centrum Olimpijskie Polskiego Komitetu Olimpijskiego im. Jana Pawła II – wielofunkcyjny budynek mieszczący się w warszawskiej dzielnicy Żoliborz przy ulicy Wybrzeże Gdyńskie 4. Jest siedzibą Polskiego Komitetu Olimpijskiego. W Centrum mieszczą się oprócz tego: Muzeum Sportu i Turystyki
Warszawa, Królewska 2
Dom bez kantów – zwyczajowa nazwa Domu Funduszu Kwaterunku Wojskowego znajdującego się w Warszawie przy Krakowskim Przedmieściu 11 na rogu ulicy Królewskiej. Zajmuje dwa boki południowe i wschodnie kwartału ulic Krakowskie Przedmieście, Królewskiej, Karaszewicza-Tokarzewskiego i placu Piłsudskiego.
Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina (UMFC, daw. Akademia Muzyczna im. Fryderyka Chopina w Warszawie, PWSM w Warszawie, Konserwatorium Muzyczne w Warszawie) – najstarsza i największa uczelnia muzyczna w Polsce, a także jedna z najstarszych w Europie. Mieści się w Warszawie.
Budynek Dyrekcji Kolei Państwowych, a właściwie kompleks 7 obiektów (pięciu połączonych ze sobą biurowców i dwóch budynków mieszkalnych, spełniających po drugiej wojnie światowej funkcję budynków biurowych, jeden z nich do chwili obecnej) o łącznej kubaturze 101 tys.
Warszawa, Aleje Jerozolimskie 7
Bank Gospodarstwa Krajowego w Warszawie, bank w Warszawie, w Śródmieściu, w Alejach Jerozolimskich, modernistyczny, monumentalny, wzniesiony w latach 1928–1931 według projektu Rudolfa Świerczyńskiego dla Banku Gospodarstwa Krajowego, ozdobiony płaskorzeźbami Jana Szczepkowskiego, wielokrotnie przebud
Dom "Pod Orłami" w Warszawie (budynek Banku Towarzystw Spółdzielczych) – budynek projektu Jana Heuricha przy ul. Jasnej 1, róg Zgody w Warszawie, wybudowany w latach 1912-1917 Autorem orłów wieńczących narożniki był Józef Zygmunt Otto..
Warszawa, Jana Chrystiana Szucha 25
Gmach Ministerstwa Wyznań Religijnych i Oświecenia Publicznego – budynek w alei Jana Chrystiana Szucha 25 wzniesiony w latach 1927-1930 dla Ministerstwa Wyznań Religijnych i Oświecenia Publicznego, podczas II wojny światowej mieściła się tutaj m.in. centrala Gestapo dystryktu warszawskiego.
Radom, Stanisława Moniuszki 9
Gmach Powiatowego Związku Samorządowego w Radomiu – zabytkowy budynek znajdujący się w Radomiu u zbiegu ulic Moniuszki i Sienkiewicza.
Szydłowiec, Rynek Wielki 5
Dom pod Dębem w Szydłowcu – klasycystyczny budynek dawnej szkoły elementarnej wzniesiony kosztem księżnej Anny z Zamoyskich Sapieżyny w 1819 roku, w latach 70. XX wieku adaptowany na hotel.
Warszawa, Plac Krasińskich 2/4/6
Gmach Sądu Najwyższego – budynek zlokalizowany przy placu Krasińskich w Warszawie będący siedzibą Sądu Najwyższego.

Strony