Mazowieckie - Gmachy

Strony

Pałac Jabłonowskich – pałac w Warszawie, zlokalizowany w Śródmieściu przy placu Teatralnym pod adresem ul. Senatorska 14/16, wzniesiony w XVIII wieku, rozebrany przez władze komunistyczne w 1952 roku i przykryty brukiem, zrekonstruowany według projektu Lecha Klajnerta w 1997 roku.
Warszawa, Aleje Jerozolimskie 3
Muzeum Narodowe w Warszawie (MNW) – muzeum sztuki w Warszawie, założone w 1862 jako Muzeum Sztuk Pięknych w Warszawie, narodowa instytucja kultury; jedno z największych muzeów w Polsce i największe w Warszawie.
Warszawa, Śródmieście, Krakowskie Przedmieście 25
Telefon: +48 22 4649200
Pałac Wesslów (Pałac Ostrowskich, Poczta Saska) – pałac znajdujący się przy ul. Krakowskie Przedmieście 25 w Warszawie.
Warszawa, Belwederska 49
Ambasada Rosji w Polsce (Посольство России в Польше) – rosyjska placówka dyplomatyczna mieszcząca się w Warszawie, przy ul. Belwederskiej 49.
Biblioteka Uniwersytecka w Warszawie (BUW) – biblioteka utworzona przy Uniwersytecie Warszawskim w 1817 roku.
Dom "Pod Orłami" w Warszawie (budynek Banku Towarzystw Spółdzielczych) – budynek projektu Jana Heuricha przy ul. Jasnej 1, róg Zgody w Warszawie, wybudowany w latach 1912-1917 Autorem orłów wieńczących narożniki był Józef Zygmunt Otto..
Warszawa, Nowy Świat 6/12
Centrum Bankowo-Finansowe – budynek biurowy w Warszawie przy rondzie Ch. de Gaulle'a, pod adresem ul. Nowy Świat 6/12, znany w Warszawie jako Dom Partii, Biały Dom lub Dom pod Baranami.
Warszawa, Adama Próchnika 8a
Północne Centrum Sztuki - Teatr Komedia - warszawski teatr, działający od 1954 roku, wystawiający głównie lekkie komedie, farsy i spektakle muzyczne. Siedziba teatru mieści się przy ulicy Słowackiego 19a w Warszawie. Dyrektorem teatru jest Tomasz Dutkiewicz.
Warszawa, Królewska 2
Dom bez kantów – zwyczajowa nazwa Domu Funduszu Kwaterunku Wojskowego znajdującego się w Warszawie przy Krakowskim Przedmieściu 11 na rogu ulicy Królewskiej. Zajmuje dwa boki południowe i wschodnie kwartału ulic Krakowskie Przedmieście, Królewskiej, Karaszewicza-Tokarzewskiego i placu Piłsudskiego.
Warszawa, Jana Chrystiana Szucha 25
Gmach Ministerstwa Wyznań Religijnych i Oświecenia Publicznego – budynek w alei Jana Chrystiana Szucha 25 wzniesiony w latach 1927-1930 dla Ministerstwa Wyznań Religijnych i Oświecenia Publicznego, podczas II wojny światowej mieściła się tutaj m.in. centrala Gestapo dystryktu warszawskiego.
Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina (UMFC, daw. Akademia Muzyczna im. Fryderyka Chopina w Warszawie, PWSM w Warszawie, Konserwatorium Muzyczne w Warszawie) – najstarsza i największa uczelnia muzyczna w Polsce, a także jedna z najstarszych w Europie. Mieści się w Warszawie.
Warszawa, Nowogrodzka 50
Państwowy Bank Rolny – powstał w 1919 jako Polski Bank Rolny, przemianowany w 1921 na Państwowy Bank Rolny (PBR).
Warszawa, Wybrzeże Gdyńskie 4
Centrum Olimpijskie Polskiego Komitetu Olimpijskiego im. Jana Pawła II – wielofunkcyjny budynek mieszczący się w warszawskiej dzielnicy Żoliborz przy ulicy Wybrzeże Gdyńskie 4. Jest siedzibą Polskiego Komitetu Olimpijskiego. W Centrum mieszczą się oprócz tego: Muzeum Sportu i Turystyki
Budynek Dyrekcji Kolei Państwowych, a właściwie kompleks 7 obiektów (pięciu połączonych ze sobą biurowców i dwóch budynków mieszkalnych, spełniających po drugiej wojnie światowej funkcję budynków biurowych, jeden z nich do chwili obecnej) o łącznej kubaturze 101 tys.
Radom, Stanisława Moniuszki 9
Gmach Powiatowego Związku Samorządowego w Radomiu – zabytkowy budynek znajdujący się w Radomiu u zbiegu ulic Moniuszki i Sienkiewicza.
Warszawa, Plac Krasińskich 2/4/6
Gmach Sądu Najwyższego – budynek zlokalizowany przy placu Krasińskich w Warszawie będący siedzibą Sądu Najwyższego.
Collegium Nobilium − szkoła wyższa, założona w Warszawie przez pijara Stanisława Konarskiego w 1740 roku, początkowo jako Collegium Novum (nazwę zmieniono jesienią 1741) na ulicy Długiej, następnie rozbudowana do ulicy Miodowej (mieści się tam obecnie Akademia Teatralna im.
Warszawa, Jagiellońska 38
VIII Liceum Ogólnokształcące im. Króla Władysława IV w Warszawie – liceum ogólnokształcące w Warszawie.
Warszawa, Plac Bankowy 1 / Elektoralna 2a
Gmach Banku Polskiego – budynek który powstał z przeznaczeniem na siedzibę Banku Polskiego i giełdy papierów wartościowych. Obecnie mieści Muzeum Kolekcji im. Jana Pawła II. Pełni funkcje głównie kulturową i rozrywkową. Ma 3 kondygnacje. Budowa Banku trwała trzy lata: od 1825 do 1828.

Strony