Puławy

0

Puławy – miasto powiatowe położone w zachodniej części województwa lubelskiego nad Wisłą.

Warto zobaczyć

Puławy, Czartoryskich 8
Pałac Czartoryskich w Puławach – pałac w Puławach, którego początki sięgają II połowy XVII wieku i związane są z dziejami rodów magnackich: Lubomirskich, Sieniawskich i przede wszystkim Czartoryskich.
Puławy, Kazimierska 2
Pałac Marynki w Puławach – klasycystyczny pałac z końca XVIII wieku, wchodzący w skład zespołu pałacowo-parkowego przy pałacu Czartoryskich w Puławach.
Rezerwat przyrody Łęg na Kępie – rezerwat przyrody znajdujący się na terenie gminy Puławy, w powiecie puławskim, w województwie lubelskim. Powierzchnia: 4,71 ha (dane nadesłane z nadleśnictwa) Rok utworzenia: 1963
Puławy, Lubelska 7a
Kościół Matki Bożej Różańcowej – rzymskokatolicki kościół parafialny należący do dekanatu Puławy archidiecezji lubelskiej. Świątynia jest wpisana do gminnej ewidencji zabytków.
Puławy, Czartoryskich 8
Dom Gotycki w Puławach – niewielki neogotycki budynek wchodzący w skład zespołu pałacowo-parkowego przy Pałacu Czartoryskich w Puławach. Ze względu na rozmiary zwany też jest Domkiem Gotyckim.
Puławy, Czartoryskich 8
Muzeum Regionalne PTTK im. Izabeli ks. Czartoryskiej w Puławach mieści się w trzech budynkach – Świątyni Sybilli, Domu Gotyckim i dawnym szpitalu św. Karola Boromeusza. Urząd Miejski chce odebrać budynek dawnego szpitala, natomiast Fundacja Czartoryskich chce przenieść do Puław część swoich zbiorów.