Gmina Puławy

0

Gmina Puławy - gmina miejsko-wiejska w województwie lubelskim, w powiecie puławskm.

Warto zobaczyć

Parafia Świętej Katarzyny i Świętego Floriana w Gołębiu - parafia rzymskokatolicka w Gołębiu, należąca do archidiecezji lubelskiej i Dekanatu Puławy. Została erygowana w 1325. Mieści się przy ulicy Folwarki. Parafię prowadzą księża archidiecezjalni.
Gołąb, Puławska 1
Muzeum Nietypowych Rowerów – prywatne muzeum w miejscowości Gołąb k. Puław. Założone i prowadzone od 1987 roku, przez kustosza i przewodnika Józefa Konstantego Majewskiego (pomysłodawcy Muzeum Pijaństwa).
Gołąb, Folwarki 3
Domek loretański w Gołębiu został zbudowany ok. 1634 r., a poświęcony 12 września 1638 r. Konsekracji dokonał bp. Tomasz Oborski 5 września. Jako fundatorzy wymienieni są: ks. Szymon Grzybowski proboszcz w latach (1616-36) wspierany finansowo przez parafian.
Gołąb, Puławska 1
Muzeum Pijaństwa - prywatne muzeum w miejscowości Gołąb k. Puław. Założone i prowadzone od 2007 roku, przez kustosza i przewodnika Józefa Konstantego Majewskiego.
Piskory – rezerwat przyrody znajdujący się na terenie gminy Żyrzyn, w powiecie puławskim, w województwie lubelskim. położenie geograficzne: Wysoczyzna Lubartowska powierzchnia (dane nadesłane z nadleśnictwa): 203,02 ha rok utworzenia: 1998
Parafia św. Wojciecha w Górze Puławskiej – jedna z 11 parafii dekanatu zwoleńskiego diecezji radomskiej.
Parafia św. Józefa Oblubieńca w Zarzeczu – jedna z 11 parafii dekanatu zwoleńskiego diecezji radomskiej.