Warmińsko-mazurskie - Gmachy

Strony

Olecko, Plac Zamkowy 2
Telefon: 875202253
Braniewo, Gdańska 17-19
Kolegium Jezuitów w Braniewie (Collegium Hosianum) – jedna z najważniejszych szkół jezuickich w Polsce, założona przez kardynała Stanisława Hozjusza.
Olsztyn, Emilii Plater 1
Budynek Rejencji w Olsztynie przy ulicy Emilii Plater 1, dawnej Freiherr-vom-Stein-Straße/Steinstrasse. Znajduje się w kwartale ograniczonym przez ulice Emilii Plater, Tadeusza Kościuszki, aleję Piłsudskiego i plac Andrzeja Wakara.
Bartoszyce, Bohaterów Monte Cassino 9
Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego w Bartoszycach – najstarsza bartoszycka szkoła mieszcząca się w XVIII-wiecznym neogotyckim budynku. Kontynuuje tradycje szkoły parafialnej, ewangelickiej szkoły łacińskiej i pruskiego Państwowego Gimnazjum Męskiego.
Elbląg, Plac Słowiański 2
Teatr im. Stefana Jaracza w Olsztynie - Narodowa Instytucja Kultury (od 2006) Siedziba Teatru znajduje się przy ulicy 1 Maja 4 w Olsztynie.
Olsztyn, Seweryna Pieniężnego 6/7
Budynek Banku Olsztyńskiego - wybudowany na początku XX wieku, położony na terenie Śródmieścia, przy ulicy Pieniężnego 6/7 w Olsztynie.
I Liceum Ogólnokształcące im. Jana Bażyńskiego w Ostródzie mieści się w secesyjnym budynku przedwojennego pruskiego gimnazjum. Pierwsi uczniowie, w liczbie 84 osób, rozpoczęli naukę 4 września 1945. Wówczas było to gimnazjum i mieściło się w budynku przy ulicy Nowotki.
Elbląg, Bulwar Zygmunta Augusta 12
Braniewo, Tadeusza Kościuszki 111
Ełk, Jana i Hieronima Małeckich 4
Budynek Sądu Rejonowego w Ełku - zabytkowa kamienica w Ełku. Mieści się w dzielnicy Centrum przy skrzyżowaniu ul. Jana i Hieronima Małeckich z ul. Mickiewicza w bezpośrednim sąsiedztwie Parku Solidarności. Zbudowana w 1911 roku.
Elbląg, Plac Konstytucji 1
Olsztyn, Mikołaja Kopernika 5

Strony