Warmińsko-mazurskie - Szkoły

Strony

Bartoszyce, Bohaterów Monte Cassino 9
Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego w Bartoszycach – najstarsza bartoszycka szkoła mieszcząca się w XVIII-wiecznym neogotyckim budynku. Kontynuuje tradycje szkoły parafialnej, ewangelickiej szkoły łacińskiej i pruskiego Państwowego Gimnazjum Męskiego.
I Liceum Ogólnokształcące im. Jana Bażyńskiego w Ostródzie mieści się w secesyjnym budynku przedwojennego pruskiego gimnazjum. Pierwsi uczniowie, w liczbie 84 osób, rozpoczęli naukę 4 września 1945. Wówczas było to gimnazjum i mieściło się w budynku przy ulicy Nowotki.
Iława, Tadeusza Kościuszki 2
Gimnazjum nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Iławie - neogotycki budynek przy ul. Kościuszki 2 z 1898 r. określany przez mieszkańców Iławy mianem "czerwonej szkoły" z dniem 18 marca 1987 r. został wpisany do rejestru zabytków nieruchomych woj. warmińsko-mazurskiego (nr rej.: 1538).
Elbląg, Bulwar Zygmunta Augusta 12
Ełk, Armii Krajowej 21
Budynek Szkoły Artystycznej w Ełku - zabytkowa kamienica w Ełku. Mieści się w dzielnicy Centrum przy ul. Armii Krajowej 21 przy skrzyżowaniu z ulicą Orzeszkowej. Zbudowana w 1919 roku. Obiekt figuruje w Rejestrze Zabytków - nr rej.: 772 z 30.03.1990.
Olsztyn, Adama Mickiewicza 6
Telefon: 895275353
I Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Olsztynie – najstarsza publiczna szkoła średnia w Olsztynie, znajdująca się w czołówce rankingu olsztyńskich szkół ponadgimnazjalnych; utworzona 4 czerwca 1945 roku jako Państwowe Gimnazjum i Liceum Męskie.

Strony