Łowicz

0

Łowicz - miasto powiatowe położóne w województwie łódzkim, nad rzeką Bzurą.

Warto zobaczyć

Łowicz, Stary Rynek 24/30
Bazylika katedralna Wniebowzięcia NMP i św. Mikołaja w Łowiczu – kościół znajdujący się przy Starym Rynku, nazywany "Mazowieckim Wawelem", miejsce wiecznego spoczynku 12 arcybiskupów gnieźnieńskich i prymasów Polski, którzy od 1136 często rezydowali w będącym ich własnością Łowiczu.
Łowicz, Stary Rynek 1
Ratusz w Łowiczu – budynek klasycystyczny wzniesiony w latach 1825-1828 wg projektu Bonifacego Witkowskiego. Budynek murowany, prostokątny, dwukondygnacyjny, dwutraktowy. Na osi głównej portyk wgłębny o dwóch kolumnach. Nad bramą wieża boniowana z zegarem.
Łowicz, Podrzeczna 17
Kościół poewangelicki w Łowiczu – dawna świątynia protestancka mieszcząca się w Łowiczu, przy ulicy Podrzecznej.
Łowicz, Aleja Henryka Sienkiewicza 3
Kościół pod wezwaniem Przenajświętszego Sakramentu w Łowiczu – świątynia mariawicka, siedziba parafii Przenajświętszego Sakramentu w Łowiczu, położonej w diecezji śląsko-łódzkiej Kościoła Starokatolickiego Mariawitów w RP.
Łowicz, Zduńska 2
Kościół Matki Bożej Łaskawej i św. Wojciecha w Łowiczu – kościół znajdujący się przy ul. Pijarskiej w Łowiczu, siedziba Ojców Pijarów.
Łowicz, Aleja Henryka Sienkiewicza 1
Kościół św. Leonarda w Łowiczu - istniejący obecnie kościół akademicki.
Kościół Świętego Ducha w Łowiczu – rzymskokatolicki kościół parafialny w Łowiczu, w województwie łódzkim. Należy do dekanatu Łowicz-św. Ducha diecezji łowickiej.