Świętokrzyskie - Kaplice

Strony

Kaplica św. Anny w Pińczowie – kaplica pw. św. Anny wzniesiona w stylu manierystycznym w 1600 r. według projektu Santi Gucciego. Znajduje się na szczycie wzgórza św. Anny, górującego nad Pińczowem. Ufundował ją margrabia Zygmunt Myszkowski przy pomocy członków pińczowskiego Bractwa św. Anny.
Kaplica Firlejów w Bejscach przybudowana została w latach 1594 – 1600 do gotyckiego kościoła św. Mikołaja w Bejscach. Dzięki swej architekturze i wystrojowi wnętrza oraz stanowi zachowania jest najcenniejszym zabytkiem „małej” architektury kultowej w okresie późnego renesansu w Polsce.
Kaplica św. Anny w Busku-Zdroju (nazywana też kościółkiem zdrojowym) została wzniesiona w stylu neogotyckim w 1888 roku. Położona jest na najwyższym wzniesieniu parku zdrojowego, we wschodniej części uzdrowiska Busko-Zdrój, nieopodal Sanatorium Maroni.
Kaplica św. Anny w Kurzelowie – drewniana kaplica cmentarna znajdująca się na cmentarzu parafialnym w Kurzelowie.
Kielce, Zagórze, Prosta 278
Kościół pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny na kieleckim Zagórzu to przekształcona dawna zabytkowa drewniana kaplica pw. MB Częstochowskiej zbudowana z inicjatywy proboszcza kieleckiej kolegiaty ks. Józefa Ćwiklińskiego w 1865 roku. Istotnym dla historii tego obiektu stał się rok 1982.
Kaplica Wszystkich Świętych we Włoszczowie - kaplica wybudowana w latach 1786-1788 przez Ewę Małachowską, żonę Mikołaja Małachowskiego (cm. parafialny z XVII w.) w stylu klasycystycznym.
Kielce, Dyminy, Generała Tadeusza Kościuszki 25
Telefon: +48413417800

Strony