Opolskie - Kaplice

Strony

Kościół św. Aleksego - rzymskokatolicki kościół filialny, znajdujący się przy placu Katedralnym w Opolu. Świątynia należy do parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Opolu, w dekanacie Opole, diecezji opolskiej.
Byczyna, Dworcowa 1
Kaplica cmentarna św. Jadwigi – kaplica cmentarna położona na cmentarzu komunalnym przy ulicy Kluczborskiej w Byczynie.
Drewniany kościół pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Ligocie Górnej − polski zarówno rzymskokatolicki jak i ewangelicko-augsburski kościół filialny znajdujący się we wsi Ligota Górna k. Kluczborka w województwie opolskim.
Parafia św. Jadwigi w Michałowie – znajduje się w dekanacie Brzeg południe w archidiecezji wrocławskiej. Erygowana w 1894 roku. Obsługiwana przez księży archidiecezjalnych. Jej proboszczem jest ks. mgr Czesław Morański.
Kościół Świętej Jadwigi w Brzegu – kościół zamkowy znajdujący się w Brzegu, w województwie opolskim.
Brzeg, Ofiar Katynia 57
Kościół Zmartwychwstania Pańskiego w Brzegu – kościół parafialny należący do dekanatu Śląskiego Okręgu Wojskowego Ordynariatu Polowego Wojska Polskiego. Znajduje się w Brzegu, w województwie opolskim.
Kluczbork, Opolska 1
Kaplica w Kluczborku – kaplica cmentarna, usytuowa na cmentarzu przy ulicy Opolskiej w Kluczborku.
Praszka, Kaliska 68
Parafia Narodzenia Najświętszej Maryi Panny – polska rzymskokatolicka parafia w Łowkowicach, należąca do dekanatu kluczborskiego w diecezji opolskiej.
Kaplica św. Jana Chrzciciela – rzymskokatolicka kaplica filialna, położona w Szyszkowie(gmina Praszka). Kaplica należy do parafii Świętej Rodziny w dekanacie Praszka, archidiecezji częstochowskiej.
Kaplica Ewangelicko-Augsburska – polska ewangelicko-augsburska kaplica w Paruszowicach, należąca do parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Wołczynie w diecezji katowickiej. ↑ Gotycka kaplica w Paruszowicach. .
Kaplica cmentarna w Ligocie Dolnej – Ewangelicka kaplica cmentarna, znajdująca się we wsi Ligota Dolna koło Kluczborka, należąca do parafii ewangelicko-augsburskiej w Kluczborku. ↑ Kaplica i cmentarz w Ligocie Dolnej. .
Głogówek, Klasztorna
Domek loretański w Głogówku – budowla niewielkich rozmiarów znajdująca się w kaplicy kościoła franciszkanów w Głogówku, zbudowana w latach 1630-1634 z fundacji harbiego Jerzego III Oppersdorffa. Jest jednym z domków loretańskich w Polsce zbudowanym na wzór „Świętego domu” Santa Casa w Loreto.

Strony