Kluczbork

0

Kluczbork (niem. Kreuzburg) – miasto i gmina w północno-wschodniej części woj. opolskiego, siedziba powiatu kluczborskiego.

Warto zobaczyć

Ratusz w Kluczborku - kluczborski ratusz jest budowlą renesansowo-barokową zbudowaną w XVIII wieku. Do ratusza przylegają dwie dwufrontowe kamieniczki pozostałe z dawnego barokowego zespołu "Dwunastu Apostołów".
Kluczbork, Generała Kazimierza Pułaskiego 1
Kluczbork, Jana Pawła II 7
Telefon: +48 77 418 28 50
Kościół Najświętszego Serca Pana Jezusa w Kluczborku – polski rzymskokatolicki kościół parafialny znajdujący się przy ulicy Jana Pawła II 7 w Kluczborku, drugi po kościele Matki Bożej Wspomożenia Wiernych w tym mieście. Budowa rozpoczęła się w 1982, a zakończyła wiosną 1987 roku.
Kluczbork, Plac Gdacjusza 1
Kościół Ewangelicko-Augsburski pw. Chrystusa Zbawiciela w Kluczborku – polski parafialny kościół Ewangelicko-Augsburski, należący do diecezji katowickiej, znajdujący się przy placu Gdacjusza w Kluczborku.
Kluczbork, Marii Skłodowskiej-Curie 8
Kościół Matki Bożej Wspomożenia Wiernych w Kluczborku - polski rzymskokatolicki kościół parafialny znajdujący się przy ulicy Marii Skłodowskiej-Curie w Kluczborku.
Kluczbork, Opolska 1
Kaplica w Kluczborku – kaplica cmentarna, usytuowa na cmentarzu przy ulicy Opolskiej w Kluczborku.
Park miejski w Kluczborku – park miejski o powierzchni 22,3 ha znajdujący się w środkowej części Kluczborka, płynnie przechodzący w obszar leśny. Został wpisany do rejestru zabytków w 1976 roku.
Cmentarz Żołnierzy Radzieckich w Kluczborku – cmentarz wojskowy w Kluczborku położony przy ulicy Opolskiej, na którym pochowani są żołnierze armii radzieckiej polegli w walkach o Kluczbork podczas II wojny światowej.
Kluczbork, M. Skłodowskiej-Curie
Synagoga w Kluczborku – nieistniejąca synagoga, która znajdowała się w Kluczborku , przy ówczesnej Oppelnerstr. (obecna ul. M. Skłodowskiej-Curie).