Powiat namysłowski

0

Powiat namysłowski - powiat ziemski w województwie opolskim.

Warto zobaczyć

Namysłów, Bolesława Chrobrego 26
Zamek w Namysłowie – wznosi się na okrągłym usypisku, zbudowany został z cegły na planie nieregularnego prostokąta. Znajduje się w centrum miasta obok browaru.
Ratusz w Namysłowie pochodzi z drugiej połowy XIV wieku. Pierwotnie zbudowany w stylu gotyckim, następnie przebudowany w duchu renesansu, w 2002 r. ukończono jego regotyzację. Dziś stanowi jeden z najpiękniej utrzymanych zabytków Namysłowa.
Zalew Michalicki – sztucznie utworzony zbiornik retencyjny na rzece Widawie w województwie opolskim, w powiecie namysłowskim, w gminie Namysłów. Usytuowany pomiędzy Michalicami a sąsiednią wsią – Józefkowem.
Parafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Ligocie Książęcej – znajduje się w dekanacie Namysłów zachód w archidiecezji wrocławskiej. Erygowana w 1957 roku. Obsługiwana przez księży archidiecezjalnych. Jej proboszczem jest ks. mgr Edward Łupkowski RM.
Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Przeczowie – znajduje się w dekanacie Namysłów zachód w archidiecezji wrocławskiej. Erygowana w 1958 roku. Obsługiwana przez księży archidiecezjalnych. Jej proboszczem jest ks. mgr Daniel Baranowski. ↑ ↑
Parafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Biestrzykowicach – znajduje się w dekanacie Namysłów zachód w archidiecezji wrocławskiej. Erygowana w XIV wieku. Obsługiwana przez księży archidiecezjalnych. Jej proboszczem jest ks. mgr Wojciech Łata RM.
Kościół św. Michała Archanioła w Michalicach - kościół katolicki w parafii św. Michała Archanioła, w dekanacie Namysłów zachód, w archidiecezji wrocławskiej. Dnia 24 listopada 1954 roku, pod numerem 137/54, świątynia została wpisana do rejestru zabytków województwa opolskiego.
Kościół św. Jadwigi Śląskiej w Kamiennej pochodzi z 1805. Jest kościołem filialnym rzymskokatolickiej parafii pw. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Kowalowicach, w dekanacie Włochy, w archidiecezji wrocławskiej. Wpisany jest do rejestru zabytków pod nr: 1105/66 z 4.02.1966.
Kościół Trójcy Świętej w Baldwinowicach - drewniano-murowana świątynia znajdująca się przy trasie z Namysłowa do Kępna, jedna z najstarszych w powiecie namysłowskim.