Powiat kluczborski

0

Powiat kluczborski - powiat ziemski w województwie opolskim.

Warto zobaczyć

Ratusz w Kluczborku - kluczborski ratusz jest budowlą renesansowo-barokową zbudowaną w XVIII wieku. Do ratusza przylegają dwie dwufrontowe kamieniczki pozostałe z dawnego barokowego zespołu "Dwunastu Apostołów".
Kluczbork, Generała Kazimierza Pułaskiego 1
Rezerwat przyrody Smolnik – rezerwat przyrody w gminie Lasowice Wielkie, w powiecie kluczborskim, w województwie opolskim.
Kościół Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny – zabytkowa drewniana świątynia znajdująca się we wsi Bąków (gmina Kluczbork), jedna z najstarszych w powiecie kluczborskim, należąca do dekanatu Kluczbork w diecezji opolskiej.
Szumirad, Kamieniec
Rezerwat przyrody „Kamieniec” – florystyczny rezerwat przyrody znajduje się na terenie powiatu kluczborskiego, w gminie Lasowice Wielkie, na terenie Obszaru Chronionego Krajobrazu „Lasy Stobrawsko-Turawskie”.
Rezerwat przyrody Komorzno – leśny rezerwat przyrody w gminie Wołczyn, w powiecie kluczborskim, w województwie opolskim.
Byczyna, Kościelna 3
Kościół Świętej Trójcy i Najświętszej Maryi Panny Różańcowej – rzymskokatolicki kościół parafialny, mieszczący się przy ulicy Parkowej 5 w Byczynie, należący do parafii Świętej Trójcy i Najświętszej Maryi Panny Różańcowej w Byczynie w dekanacie Wołczyn, diecezji kaliskiej.
W miejscowości Chocianowice istnieją obecnie dwa kościoły pod wezwaniem Narodzenia Najświętszej Maryi Panny - stary, będący drewnianym zabytkiem z XVII wieku, oraz nowa świątynia z XX wieku. Parafia ma obecnie status miejsca kultu maryjnego.
Kościół ewangelicki św. Michała Archanioła – drewniany, zabytkowy kościół filialny, należący do parafii ewangelicko-augsburskiej w Wołczynie, położony we wsi Gierałcice.