Powiat kluczborski - Atrakcje

Strony

Ratusz w Kluczborku - kluczborski ratusz jest budowlą renesansowo-barokową zbudowaną w XVIII wieku. Do ratusza przylegają dwie dwufrontowe kamieniczki pozostałe z dawnego barokowego zespołu "Dwunastu Apostołów".
Kościół Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny – zabytkowa drewniana świątynia znajdująca się we wsi Bąków (gmina Kluczbork), jedna z najstarszych w powiecie kluczborskim, należąca do dekanatu Kluczbork w diecezji opolskiej.
Kluczbork, Generała Kazimierza Pułaskiego 1
Rezerwat przyrody Smolnik – rezerwat przyrody w gminie Lasowice Wielkie, w powiecie kluczborskim, w województwie opolskim.
Szumirad, Kamieniec
Rezerwat przyrody „Kamieniec” – florystyczny rezerwat przyrody znajduje się na terenie powiatu kluczborskiego, w gminie Lasowice Wielkie, na terenie Obszaru Chronionego Krajobrazu „Lasy Stobrawsko-Turawskie”.
Rezerwat przyrody Komorzno – leśny rezerwat przyrody w gminie Wołczyn, w powiecie kluczborskim, w województwie opolskim.
Byczyna, Kościelna 3
Kościół Świętej Trójcy i Najświętszej Maryi Panny Różańcowej – rzymskokatolicki kościół parafialny, mieszczący się przy ulicy Parkowej 5 w Byczynie, należący do parafii Świętej Trójcy i Najświętszej Maryi Panny Różańcowej w Byczynie w dekanacie Wołczyn, diecezji kaliskiej.
W miejscowości Chocianowice istnieją obecnie dwa kościoły pod wezwaniem Narodzenia Najświętszej Maryi Panny - stary, będący drewnianym zabytkiem z XVII wieku, oraz nowa świątynia z XX wieku. Parafia ma obecnie status miejsca kultu maryjnego.
Kościół ewangelicki św. Michała Archanioła – drewniany, zabytkowy kościół filialny, należący do parafii ewangelicko-augsburskiej w Wołczynie, położony we wsi Gierałcice.
Rezerwat przyrody Bażany - rezerwat przyrody położony na terenie gminy Kluczbork na skraju Borów Stobrawskich
Stary kościół w Laskowicach – zabytkowa świątynia drewniana pod wezwaniem św. Wawrzyńca. Kościół powstał w 1686 roku. Znajduje się na niewielkim wzniesieniu w zachodniej części Laskowic. Obok znajduje się nowy kościół pod wezwaniem Ducha Świętego.
Kluczbork, Jana Pawła II 7
Telefon: +48 77 418 28 50
Kościół Najświętszego Serca Pana Jezusa w Kluczborku – polski rzymskokatolicki kościół parafialny znajdujący się przy ulicy Jana Pawła II 7 w Kluczborku, drugi po kościele Matki Bożej Wspomożenia Wiernych w tym mieście. Budowa rozpoczęła się w 1982, a zakończyła wiosną 1987 roku.
Rezerwat przyrody "Krzywiczyny" położony jest na terenie województwa opolskiego, w powiecie kluczborskim, gminie Wołczyn. Pod względem administracyjno-leśnym należy do Nadleśnictwa Namysłów, Obręb Wołczyn. Nadleśnictwo Namysłów podlega Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Katowicach.
Kościół św. Jana Chrzciciela – zabytkowa drewniana rzymskokatolicka świątynia, mieszcząca się we wsi Biskupice w powiecie kluczborskim, należąca do parafii św. Jana Chrzciciela w Biskupicach w dekanacie Wołczyn, diecezji kaliskiej.
Kościół w Chudobie – rzymskokatolicka świątynia wzniesiona na początku XX wieku w stylu neogotyckim.
W miejscowości Chocianowice istnieją obecnie dwa kościoły pod wezwaniem Narodzenia Najświętszej Maryi Panny - stary, będący drewnianym zabytkiem z XVII wieku, oraz nowa świątynia z XX wieku. Parafia ma obecnie status miejsca kultu maryjnego.

Strony