Powiat głubczycki - Atrakcje

Strony

Ratusz w Głubczycach - ratusz po raz pierwszy był wspomniany w 1383 roku, został przebudowany z XIII- wiecznej kamienicy kupieckiej. Renesansową formę z attyką oraz wieżę otrzymał w 1570 roku. Przebudowy z lat 1863 - 1864 oraz 1936 roku nadały mu formy neogotyckie.
Rezerwat przyrody Góra Gipsowa – rezerwat przyrody na południowym stoku Góry Gipsowej w pobliżu miasta Kietrz (w gminie Kietrz, w powiecie głubczyckim, w województwie opolskim), na terenie Płaskowyżu Głubczyckiego.
Rezerwat Leśny Rozumice – rezerwat przyrody w gminie Kietrz, w powiecie głubczyckim, w województwie opolskim.
Parafia pw. św. Katarzyny Panny i Męczennicy w Bliszczycach – parafia rzymskokatolicka znajdująca się w Bliszczycach. Należy do dekanatu Branice diecezji opolskiej.
Babice
Telefon: 77 47-11-045
Parafia św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Babicach – parafia rzymskokatolicka znajdująca się w Babicach. Należy do dekanatu Kietrz diecezji opolskiej.
Dzierżysław, Wojska Polskiego 18
Parafia pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Pilszczu – parafia rzymskokatolicka znajdująca się w Pilszczu. Należy do dekanatu Branice diecezji opolskiej.
Baborów, Tadeusza Kościuszki 2
Parafia Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Baborowie - rzymskokatolicka parafia dekanatu Kietrz diecezji opolskiej. Parafia została utworzona w 1340 roku. Mieści się przy ulicy Kościuszki.
Zbiornik Retencyjny we Włodzieninie zasilają rzeka Troja oraz Potok Jędrychowicki. Zbiornik ma 86 ha powierzchni. Jego głównym zadaniem jest ochrona przed powodzią terenów położonych w dolinie rzeki Troi.

Strony