Powiat brzeski - Atrakcje

Strony

Pałac w Kopicach – pałac (ruiny pałacu) znajdujący się Kopicach w województwie opolskim.
Brzeg, Plac Zamkowy 1
Zamek Piastów Śląskich w Brzegu – rezydencja Piastów śląskich powstała w XIII w., obecnie siedziba Muzeum Piastów Śląskich w Brzegu.
Grodków, Warszawska
Kościół św. Michała Archanioła w Grodkowie – kościół parafialny (farny) pod wezwaniem św. Michała Achanioła, wcześniej pod wezwaniem Najświętszej Marii Panny. Wybudowany był w stylu wczesnogotyckim, wzmiankowany już w 1282 roku, w 1449 r. został spalony podczas pożaru, a następnie odbudowany.
Brzeg, Kościelna 1
Kościół św. Mikołaja w Brzegu – gotycka bazylika pochodząca z XIV wieku.
Ratusz w Grodkowie - mieści się pośrodku Rynku. Pierwotnie renesansowy, przebudowany w XVIII wieku. Dzisiejszy klasycystyczny wygląd zawdzięcza przebudowie po pożarze w 1840 roku, z dawnego ratusza została gotycko-renesansowa wieża.
Ratusz w Lewinie Brzeskim - ratusz został wybudowany w 1838 roku w stylu klasycystycznym. Wybudowana na planie prostokąta, murowana, piętrowa budowla posiada wysokie piwnice.
Ratusz w Brzegu – renesansowa budowla z lat 1570-1577 (architekt Johann Parr) na miejscu poprzedniej gotyckiej, kilkakrotnie przebudowywana w XVIII-XX wieku. Krużganki, pięć renesansowych portali kamiennych. Wewnątrz wczesnorokokowa sala posiedzeń rady z 1746 roku.
Lewin Brzeski, al. Wojska Polskiego 7
Parafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Lewinie Brzeskim - parafia rzymskokatolicka należąca do dekanatu Brzeg południe archidiecezji wrocławskiej. Erygowana w XVI wieku. Księgi metrykalne prowadzone są od 1854 r.
Brzeg, Kazimierza Makarskiego 49
Cmentarz żydowski w Brzegu – żydowska nekropolia znajdująca się w Brzegu, przy ul. Makarskiego obok rzymskokatolickiego kościoła pw. Miłosierdzia Bożego, przy zjeździe z obwodnicy miasta na wysokości wsi Żłobizna.
Leśny rezerwat przyrody Przylesie znajduje się w powiecie brzeskim, w gminie Olszanka.
Parafia pw. Św. Jakuba Apostoła w Skorogoszczy
Rezerwat przyrody Leśna Woda - leśny rezerwat przyrody położony w gminie Lubsza w powiecie brzeskim (województwo opolskie) oraz w gminie Oława w województwie dolnośląskim.
Brzeg, Długa 61
Synagoga w Brzegu (niem. Synagoge in Brieg) — budynek dawnej synagogi znajdujący się w Brzegu, na rogu obecnych ulic 3 Maja i Długiej (przed ul. Jagiełły). Na początku XVI w. w Brzegu istniał inny budynek synagogi, jednak spłonął w 1507 r.
Parafia Najświętszego Imienia Maryi w Czepielowicach – znajduje się w dekanacie Brzeg północ w archidiecezji wrocławskiej. Erygowana w 1958 roku. Obsługiwana przez księży archidiecezjalnych. Jej proboszczem jest ks. mgr Adam Czternastek RM dziekan.

Strony