Powiat namysłowski - Kościoły

Strony

Parafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Ligocie Książęcej – znajduje się w dekanacie Namysłów zachód w archidiecezji wrocławskiej. Erygowana w 1957 roku. Obsługiwana przez księży archidiecezjalnych. Jej proboszczem jest ks. mgr Edward Łupkowski RM.
Kościół św. Michała Archanioła w Michalicach - kościół katolicki w parafii św. Michała Archanioła, w dekanacie Namysłów zachód, w archidiecezji wrocławskiej. Dnia 24 listopada 1954 roku, pod numerem 137/54, świątynia została wpisana do rejestru zabytków województwa opolskiego.
Parafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Biestrzykowicach – znajduje się w dekanacie Namysłów zachód w archidiecezji wrocławskiej. Erygowana w XIV wieku. Obsługiwana przez księży archidiecezjalnych. Jej proboszczem jest ks. mgr Wojciech Łata RM.
Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Przeczowie – znajduje się w dekanacie Namysłów zachód w archidiecezji wrocławskiej. Erygowana w 1958 roku. Obsługiwana przez księży archidiecezjalnych. Jej proboszczem jest ks. mgr Daniel Baranowski. ↑ ↑
Kościół św. Jadwigi Śląskiej w Kamiennej pochodzi z 1805. Jest kościołem filialnym rzymskokatolickiej parafii pw. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Kowalowicach, w dekanacie Włochy, w archidiecezji wrocławskiej. Wpisany jest do rejestru zabytków pod nr: 1105/66 z 4.02.1966.
Kościół Trójcy Świętej w Baldwinowicach - drewniano-murowana świątynia znajdująca się przy trasie z Namysłowa do Kępna, jedna z najstarszych w powiecie namysłowskim.
Namysłów, Kościelna 1
Kościół Świętych Apostołów Piotra i Pawła – rzymskokatolicki kościół parafialny w Namysłowie. Świątynia należy do parafii Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Namysłowie w dekanacie Namysłów wschód, archidiecezji wrocławskiej.
Parafia Oczyszczenia Najświętszej Maryi Panny w Bukowiu – znajduje się w dekanacie Oleśnica wschód w archidiecezji wrocławskiej. Erygowana w 1983 roku. Obsługiwana przez księży archidiecezjalnych. Jej proboszczem jest ks. mgr Andrzej Stefanów.
Bąkowice, Główna 76
Parafia św. Anny w Bąkowicach – erygowana w 1378 parafia rzymskokatolicka w archidiecezji wrocławskiej, w dekanacie Namysłów zachód. Święto ku czci św. Anny przypada na dzień 26 lipca.
Smarchowice Śląskie, M. Roli-Żymierskiego 13
Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Smarchowicach Wielkich – znajduje się w dekanacie Namysłów zachód w archidiecezji wrocławskiej. Erygowana w 1988 roku. Obsługiwana przez księży archidiecezjalnych. Jej proboszczem jest ks. mgr Przemysław Paluch
Parafia św. Wawrzyńca w Woskowicach Małych – znajduje się w dekanacie Namysłów wschód w archidiecezji wrocławskiej. Erygowana w XV wieku. Obsługiwana przez księży archidiecezjalnych. Jej proboszczem jest ks. Michał Małkiewicz .
Kościół Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny – rzymskokatolicki kościół parafialny we wsi Włochy, należący do parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w dekanacie Namysłów wschód, archidiecezji wrocławskiej.
Pokój, 1 Maja 12
Parafia Ewangelicko-Augsburska w Pokoju – Ewangelicko-Augsburska parafia w Pokoju, należąca do diecezji katowickiej. Została utworzona w 1756. Mieści się przy ulicy 1 Maja.
Pokój, Kościelna 7
Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Pokoju jest rzymskokatolicką parafią dekanatu Zagwiździe diecezji opolskiej. Parafia została utworzona w 1903 roku. Mieści się przy ulicy Kościelnej. Prowadzą ją księża diecezjalni.
Kościół św. Franciszka z Asyżu i św. Piotra z Alkantary – rzymskokatolicki kościół parafialny w Namysłowie. Świątynia należy do parafii św. Franciszka z Asyżu i św. Piotra z Alkantary w Namysłowie w dekanacie Namysłów zachód, archidiecezji wrocławskiej.
Kościół Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski – rzymskokatolicki kościół filialny w Domaszowicach, należy do parafii Wniebowzięcia NMP we Włochach w dekanacie Namysłów wschód, archidiecezji wrocławskiej.
Parafia Narodzenia Najświętszej Maryi Panny i św. Marcina w Strzelcach – znajduje się w dekanacie Namysłów wschód w archidiecezji wrocławskiej. Erygowana w XIV wieku. Obsługiwana przez księży archidiecezjalnych. Jej proboszczem jest Ks. Damian Woźniak.

Strony