Małopolskie - Kaplice

Strony

Zakopane, Kalatówki, Kalatówki
Pustelnia Brata Alberta – niewielki drewniany budynek w klasztorze Albertynek na Kalatówkach w Zakopanem. Wybudowany został w 1901. Jest to skromny w formie dwuizbowy budynek z poddaszem, niewielkim gankiem i wąskim przedsionkiem.
Małe Ciche, Wiktorówki 47
Telefon: +48 18 2019850
Sanktuarium Maryjne na Wiktorówkach, Sanktuarium Matki Bożej Królowej Tatr lub Matki Bożej Jaworzyńskiej – sanktuarium położone w Tatrach Wysokich, na terenie Tatrzańskiego Parku Narodowego, w bezpośrednim sąsiedztwie Rusinowej Polany na wysokości około 1200 m n.p.m.
Kaplica Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w Rozdzielu została zbudowana w latach 1958-1961 z inicjatywy pochodzącego z Kamionki Małej ks. Michała Krawczyka. Ów ksiądz chciał w ten sposób uczcić i umocnić kult Matki Bożej w okolicy.
Kraków, Józefa Babińskiego 29
Telefon: +48 12 6524411
Rektorat Matki Bożej Częstochowskiej w Krakowie – rektorat rzymskokatolicki należący do dekanatu Kraków-Borek Fałęcki archidiecezji krakowskiej w Kobierzynie przy ulicy Babińskiego 29, na terenie szpitala neuropsychiatrycznego. ↑ Dopuszczalna wcześniej używana nazwa Matki Boskiej Częstochowskiej
Kraków, Dębniki, Generała Antoniego Józefa Madalińskiego 13
Kaplica św Piotra i św. Pawła – kaplica znajdująca się na Dębnikach w Krakowie, w Dzielnicy VIII przy ul. Madalińskiego 13. Neorenesansowa kaplica wzniesiona została w 1883 r. według projektu początkującego wówczas krakowskiego architekta Józefa Pokutyńskiego.
Kaplica „Na Wodzie” pod wezwaniem św. Józefa Robotnika jest zabytkowym drewnianym obiektem sakralnym znajdującym się w Ojcowie na terenie Ojcowskiego Parku Narodowego.
Zabytkowa kaplica w Czułowie – znajdująca się w powiecie krakowskim, w gminie Liszki, w Czułowie.
Limanowa, Matki Boskiej Bolesnej 80
Kaplica Łask jest kaplicą znajdującą się w mieście Limanowa w województwie małopolskim.
Kęty, Mickiewicza 4
Kościół św. Jana Kantego w Kętach - kościół w Kętach, znajdujący się w pobliżu kościoła parafialnego pw. św. Małgorzaty i Katarzyny. W miejscu współcześnie istniejącego kościoła św. Jana Kantego początkowo znajdowała się zbudowana w latach 1644-1648 mała i ciemna kaplica.
Kraków, Dobrego Pasterza 117
Kaplica św. Jana Chrzciciela w Krakowie, na Prądniku Czerwonym - centralna budowla barokowa, kopułowa. Wzniesiona została w 1642 na miejscu drewnianej, strawionej pożarem kaplicy z 1594. Fundatorem nowej kaplicy był przeor krakowskich dominikanów Jan Morski.
Kaplica-pustelnia św. Rozalii w Barwałdzie Górnym - zabytkowa drewniana pustelnia pochodząca prawdopodobnie z 1 połowy XVIII wieku.
Kraków, Loretańska 11
Domek loterański – budynek znajdujący się po północnej stronie kościoła kapucynów przy ul. Loretańskiej, na Piasku w Krakowie. Jest on wierną kopią sanktuarium Świętego Domku w Loreto we Włoszech, który według tradycji został przeniesiony w XIII wieku z Nazaretu.
Kraków, Łagiewniki, Siostry Faustyny
Sanktuarium Bożego Miłosierdzia (kaplica św. Józefa) – część kompleksu kościelno-klasztornego zwanego Józefowem wzniesionego w latach 1889–1893 według projektów Karola Zaremby z fundacji Aleksandra Lubomirskiego. Obecnie wchodzi w skład Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach.

Strony