Lubelskie - Kaplice

Strony

Rejowiec, Dąbrowskiego
Kościół świętego Michała Archanioła – rzymskokatolicki kościół cmentarny należący do parafii św. Jozafata Kuncewicza. Jeden z rejestrowanych zabytków miejscowości.
Kaplica pod wezwaniem Opieki Matki Bożej w Holi – prawosławna kaplica cmentarna. Należy do parafii Podwyższenia Krzyża Pańskiego w Horostycie, w dekanacie Chełm diecezji lubelsko-chełmskiej Polskiego Autokefalicznego Kościoła Prawosławnego.
Kaplica św. Anny w Radzyniu Podlaskim – zabytkowa kaplica rzymskokatolicka znajdująca się w Radzyniu Podlaskim, na cmentarzu św. Anny przy ul. Błogosławionych Męczenników Podlaskich.
Kościół Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Woli Osowińskiej – rzymskokatolicki kościół w Woli Osowińskiej który jest świątynią Parafii Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Woli Osowińskiej.
Lublin, Zamkowa 1
Kaplica Trójcy Świętej w Lublinie (pot. Kaplica Zamkowa) – kaplica znajdująca się na dziedzińcu zamkowym w Lublinie, połączona z częścią muzealną zamku. Kaplica stanowi integralną część obiektu.
Gołąb, Folwarki 3
Domek loretański w Gołębiu został zbudowany ok. 1634 r., a poświęcony 12 września 1638 r. Konsekracji dokonał bp. Tomasz Oborski 5 września. Jako fundatorzy wymienieni są: ks. Szymon Grzybowski proboszcz w latach (1616-36) wspierany finansowo przez parafian.
Parafia Świętego Wojciecha w Wąwolnicy - parafia rzymskokatolicka w Wąwolnicy, należąca do archidiecezji lubelskiej i Dekanatu Kazimierz Dolny. Została erygowana w 1325. Znajduje się przy ulicy Zamkowej.
Cerkiew w Starym Brusie – rzymskokatolicki kościół parafialny należący do dekanatu Hańsk diecezji siedleckiej.
Kaplica św. Michała Archanioła – zabytkowa kaplica rzymskokatolicka, znajdująca się w Ulanie Majoracie, na Cmentarzu św. Michała Archanioła.
Annopol, Tadeusza Kościuszki 1
Kościół świętego Joachima i świętej Anny – dawny kościół parafialny, obecnie kościół filialny znajdujący się w mieście Annopol, w województwie lubelskim. Należy do dekanatu Zawichost diecezji sandomierskiej.

Strony