Powiat lęborski - Szczyty

Strony

Łączka (pot. t. Łącka Góra) – wzniesienie wydmowe o wysokości 30 m n.p.m. na Wybrzeżu Słowińskim, położone w woj. pomorskim, w powiecie słupskim, w gminie Smołdzino. Łączka znajduje się w Słowińskim Parku Narodowym.
Maszewskie Góry – zespół wzniesień z najwyższym o wysokości 159,64 m n.p.m. na Pojezierzu Kaszubskim, położone w woj. pomorskim, w powiecie lęborskim, na obszarze gminy Cewice.
Żelazińska Góra – wzniesienie o wysokości 187,27 m n.p.m. na Pojezierzu Kaszubskim, położone w woj. pomorskim, w powiecie lęborskim, na obszarze gminy Cewice.
Niebędzińska Góra – wzniesienie o wysokości 114,6 m n.p.m. na Wysoczyźnie Żarnowieckiej, położone w woj. pomorskim, w powiecie lęborskim, na obszarze gminy Nowa Wieś Lęborska. Na południe od Niebędzińskiej Góry leży wieś Kanin, a ok. 2,5 km na zachód od wzniesienia leży wieś Niebędzino.
Wiesioła – wzniesienie o wysokości 110,8 m n.p.m. na Wysoczyźnie Żarnowieckiej, położone w woj. pomorskim, w powiecie lęborskim, na obszarze gminy Wicko. Nazwę Wiesioła wprowadzono urzędowo w 1949 roku, zastępując poprzednią niemiecką nazwę Wissel Berg.
Stromica – wzniesienie o wysokości 105,7 m n.p.m. na Wysoczyźnie Żarnowieckiej, położone w woj. pomorskim, w powiecie lęborskim, na obszarze gminy Wicko. Nazwę Stromica wprowadzono urzędowo w 1949 roku, zastępując poprzednią niemiecką nazwę Scharfer Berg.
Wzgórze Czartoryja – wzniesienie o wysokości 51,3 m n.p.m. znajduje się na Wysoczyźnie Żarnowieckiej i położone jest woj. pomorskim, w powiecie lęborskim, na obszarze miasta Lębork.
Kaplicznik – wzniesienie o wysokości 77 m n.p.m. na Wysoczyźnie Żarnowieckiej, położone w woj. pomorskim, w powiecie lęborskim, na obszarze gminy Nowa Wieś Lęborska. Nazwę Kaplicznik wprowadzono urzędowo w 1949 roku, zastępując poprzednią niemiecką nazwę Kaplien Berge.
Grodnik – wzniesienie o wysokości 57,7 m n.p.m., znajdujące się na Wysoczyźnie Żarnowieckiej. Położone jest w woj. pomorskim, w powiecie lęborskim, na obszarze gminy Nowa Wieś Lęborska. Ok. 400 m na północny zachód leży centrum wsi Nowa Wieś Lęborska.
Kobyla Góra – wzniesienie o wysokości 120,9 m n.p.m. na Wysoczyźnie Żarnowieckiej, położone w woj. pomorskim, w powiecie lęborskim, na obszarze gminy Wicko. Kobyla Góra znajduje się pomiędzy wsiami Roszczyce i Strzeszewo.
Nowowiejskie Góry – zespół wzniesień z najwyższym o wysokości 113,6 m n.p.m., znajdujący się na Wysoczyźnie Żarnowieckiej - Kępie Redkowickiej, położony w woj. pomorskim, w powiecie lęborskim, na obszarze gminy Nowa Wieś Lęborska. Ok. 1 km na południowy wschód leży Nowa Wieś Lęborska.
Dębogóra – wzniesienie o wysokości 92,2 m n.p.m., znajduje się na Pojezierzu Kaszubskim i położone jest w woj. pomorskim, w powiecie lęborskim, na obszarze administracyjnym miasta Lęborka. Ok. 1,5 km na północ od wzniesienia znajduje się centrum miasta.
Kotłowe Góry – zespół wzniesień z najwyższym o wysokości 189,5 m n.p.m. na Pojezierzu Kaszubskim, położone w woj. pomorskim, w powiecie lęborskim, na obszarze gminy Cewice.
Piaszczysta – wzniesienie o wysokości 21,8 m n.p.m. na Wybrzeżu Słowińskim, nad północno-wschodnim brzegiem jeziora Sarbsko, położone w woj. pomorskim, w powiecie lęborskim, w granicach miasta Łeba.
Zbójecka Góra – wzniesienie o wysokości 81,6 m n.p.m. na Pojezierzu Kaszubskim i położone w woj. pomorskim, w powiecie lęborskim, na obszarze gminy Nowa Wieś Lęborska. Ok. 3,5 km na północny wschód leży miasto Lębork.
Sosnowa Góra – wzniesienie o wysokości 145 m n.p.m. na Pojezierzu Kaszubskim, położone w woj. pomorskim, w powiecie lęborskim, na obszarze gminy Cewice. Nazwę Sosnowa Góra wprowadzono urzędowo w 1949 roku, zastępując poprzednią niemiecką nazwę Ficht Berg.
Miejska Góra – wzniesienie o wysokości 76,3 m n.p.m. na Wysoczyźnie Żarnowieckiej, położone w woj. pomorskim, w powiecie lęborskim, na obszarze gminy Nowa Wieś Lęborska. Ok. 1,5 km na południe leży Nowa Wieś Lęborska.
Dziechna Góra – wzgórze o wysokości 182 m n.p.m., położone 2 km na północny zachód od wsi Dziechno w województwie pomorskim, w powiecie lęborskim, w gminie Cewice. Nazwę Dziechna Góra wprowadzono urzędowo w 1949 roku, zastępując poprzednią niemiecką nazwę Dzechen Berge
Graniczne Góry – zespół wzniesień z najwyższym o wysokości 173,1 m n.p.m. na Pojezierzu Kaszubskim, położone w woj. pomorskim, w powiecie lęborskim, na obszarze gminy Cewice.
Czarne Góry – zespół wzniesień o maksymalnej wysokości 66,4 m n.p.m., znajdujących się na Wysoczyźnie Żarnowieckiej - Kępie Redkowickiej i położonych w woj. pomorskim, w powiecie lęborskim, na obszarze gminy Nowa Wieś Lęborska. Ok. 0,5 km na północ leży wieś Czarnówko.

Strony