Powiat kraśnicki - Atrakcje

Strony

Boby-Wieś, Boby Kolonia 82
Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Bobach – jedna z 8 parafii w dekanacie Urzędów w rzymskokatolickiej archidiecezji lubelskiej.
Kraśnik, Klasztorna 3
Kościół Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Kraśniku – rzymskokatolicki kościół parafialny należący do dekanatu Kraśnik archidiecezji lubelskiej.
Parafia Narodzenia NMP w Księżomierzu – jedna z 8 parafii w dekanacie Urzędów w rzymskokatolickiej archidiecezji lubelskiej.
Parafia św. Maksymiliana Kolbego w Hucie Józefów – parafia rzymskokatolicka znajdująca się w diecezji sandomierskiej w dekanacie Modliborzyce. Parafia powstała poprzez wydzielenie jej z parafii w Potoku Wielkim.
Wilkołaz, Wilkołaz I 15
Parafia Świętego Jana Chrzciciela w Wilkołazie - parafia rzymskokatolicka w Wilkołazie, należąca do archidiecezji lubelskiej i Dekanatu Kraśnik. Została erygowana w 1326 roku. Parafię prowadzą księża archidiecezjalni.
Parafia św. Stanisława i św. Marii Magdaleny w Dzierzkowicach – jedna z 8 parafii w dekanacie Urzędów w rzymskokatolickiej archidiecezji lubelskiej.
Kraśnik, Bóźniczna
Mała Synagoga w Kraśniku – synagoga znajdująca się w Kraśniku przy ulicy Bożniczej, usytuowana na północ od Wielkiej Synagogi.
Nowy cmentarz żydowski w Kraśniku – kirkut ma powierzchnię 1,82 ha. Mieści się przy ulicy Szewskiej. Nie wiadomo kiedy dokładnie powstał, być może miało to miejsce w XIX wieku. W czasie II wojny światowej został zdewastowany przez nazistów. Zachowały się na nim tylko 3 macewy oraz kamienny mur.
Zakrzówek, Wójtowicza 39A
Parafia Świętego Mikołaja w Zakrzówku - parafia rzymskokatolicka w Zakrzówku, należąca do archidiecezji lubelskiej i Dekanatu Zakrzówek. Została erygowana w 1592. Mieści się przy ulicy Wójtowicza. Parafię prowadzą księża diecezjalni.
Parafia Miłosierdzia Bożego w Rudniku Szlacheckim należy do archidiecezji lubelskiej, dekanatu kraśnickiego. Proboszczem parafii jest ks. Marian Serwatka.
Kraśnik, Gabriela Narutowicza 31
Kościół świętego Ducha – kościół rektoralny znajdujący się w Kraśniku. Należy do dekanatu Kraśnik archidiecezji lubelskiej.
Urzędów, Kościelna 1
Kościół świętego Mikołaja i świętej Otylii – rzymskokatolicki kościół parafialny należący do dekanatu Urzędów archidiecezji lubelskiej.
Rezerwat przyrody Doły Szczeckie – rezerwat częściowy, krajobrazowo-leśny, utworzony Zarządzeniem Ministra Ochrony Środowiska i Zasobów Naturalnych z dnia 25 lipca 1997 roku w sprawie uznania za rezerwat przyrody (MP nr 56, poz. 532).
Nowy cmentarz żydowski w Annopolu – założony w XVIII wieku, po zamknięciu starego. Mieści się przy ul. Radomskiej. Jest ogrodzony, znajduje się na nim około 20 macew ocalałych z wojny oraz pomnik upamiętniający ofiary Zagłady. Ma powierzchnię ok. 0,33 ha.
Rezerwat przyrody Natalin – florystyczny i leśny rezerwat przyrody położony w gminie Urzędów, w powiecie kraśnickim (województwo lubelskie). położenie geologiczne: Wzniesienia Urzędowskie położenie geograficzne: Roztocze Środkowe powierzchnia: (według aktu powołującego) – 2,35 ha
Annopol, Tadeusza Kościuszki 1
Kościół świętego Joachima i świętej Anny – dawny kościół parafialny, obecnie kościół filialny znajdujący się w mieście Annopol, w województwie lubelskim. Należy do dekanatu Zawichost diecezji sandomierskiej.
Parafia MB Królowej Polski i św. Marcina w Grabówce – jedna z 8 parafii w dekanacie Urzędów w rzymskokatolickiej archidiecezji lubelskiej.

Strony