Kraśnik - Atrakcje

Kraśnik, Klasztorna 3
Kościół Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Kraśniku – rzymskokatolicki kościół parafialny należący do dekanatu Kraśnik archidiecezji lubelskiej.
Kraśnik, Bóźniczna
Mała Synagoga w Kraśniku – synagoga znajdująca się w Kraśniku przy ulicy Bożniczej, usytuowana na północ od Wielkiej Synagogi.
Nowy cmentarz żydowski w Kraśniku – kirkut ma powierzchnię 1,82 ha. Mieści się przy ulicy Szewskiej. Nie wiadomo kiedy dokładnie powstał, być może miało to miejsce w XIX wieku. W czasie II wojny światowej został zdewastowany przez nazistów. Zachowały się na nim tylko 3 macewy oraz kamienny mur.
Kraśnik, Gabriela Narutowicza 31
Kościół świętego Ducha – kościół rektoralny znajdujący się w Kraśniku. Należy do dekanatu Kraśnik archidiecezji lubelskiej.
Kraśnik, Bóźniczna 6a
Wielka Synagoga w Kraśniku – znajduje się w Kraśniku w województwie lubelskim przy ulicy Bożniczej, zaraz obok małej synagogi.
Kraśnik, Juliusza Słowackiego 15
Parafia Matki Bożej Bolesnej w Kraśniku – parafia rzymskokatolicka w Kraśniku, należąca do archidiecezji lubelskiej i Dekanatu Kraśnik, erygowana 4 lipca 1998. Kaplica parafialna położona przy ul. Słowackiego została wybudowana w latach 1998–1999.
Kraśnik, Józefa Piłsudskiego 7
Muzeum 24 Pułku Ułanów im. Hetmana Wielkiego Koronnego Stanisława Żółkiewskiego w Kraśniku – filia Muzeum Regionalnego w Kraśniku. Pułk stacjonował w Kraśniku w latach 1922-1939. Oddział otwarto 6 lipca 1995 r., w 75 rocznicę utworzenia pułku. Zbiory umieszczono w nowym budynku przy ulicy J.
Kraśnik, Józefa Piłsudskiego 2A
Muzeum Regionalne w Kraśniku – oddział Muzeum Lubelskiego. Powstało w 1976 r. w związku z obchodami 600-lecia Kraśnika. Posiada zbiory regionalne historyczne i etnograficzne, a nade wszystko znane daleko poza Kraśnikiem zabytki archeologiczne.
Kraśnik, Zygmunta Krasińskiego 13
Parafia Świętego Józefa Robotnika w Kraśniku – parafia rzymskokatolicka w Kraśniku, należąca do archidiecezji lubelskiej i dekanatu Kraśnik. Została erygowana 1 stycznia 1982. Kościół parafialny wybudowany w latach 1979-1986.
Kraśnik, Kolejowa 26
Parafia Świętego Antoniego Padewskiego w Kraśniku - parafia rzymskokatolicka w Kraśniku, należąca do archidiecezji lubelskiej i Dekanatu Kraśnik. Została erygowana 28 sierpnia 1998. Kościół parafialny wybudowany w latach 1995-1998. Mieści się przy ulicy Kolejowej.
Ulica Tadeusza Kościuszki w Kraśniku - jedna z najbardziej reprezentacyjnych i głównych ulic Kraśnika, przebiegająca od placu Wolności do ulicy Żytniej za cmentarzem. Jej przedłużeniem jest ul. Cegielniana. Długość trasy to 0,9 km. Przy ulicy znajdują się kamienice, cmentarz, kościół pw.
Ulica Lubelska w Kraśniku - jedna z ważniejszych ulic w Kraśniku w dzielnicy Kraśnik Stary. Na odcinku od ulicy Narutowicza do ulicy Jagiellońskiej jest przeznaczona dla ruchu lokalnego, a na odcinku od Narutowicza do Podwalnej jest jednokierunkowa.
Kraśnik, Świętej Faustyny 8
Parafia Miłosierdzia Bożego w Kraśniku - parafia rzymskokatolicka w Kraśniku, należąca do archidiecezji lubelskiej i Dekanatu Kraśnik. Została erygowana 15 grudnia 1994.