Powiat kłodzki - Rozrywka

Strony

Rezerwat przyrody "Torfowisko pod Zieleńcem" – florystyczny rezerwat przyrody w południowo-zachodniej Polsce w Górach Bystrzyckich, w Sudetach Środkowych, województwo dolnośląskie
Ogród Bajek w Międzygórzu – rodzaj skansenu - niezwykłej, wieloletniej kolekcji drewnianych rzeźb przedstawiających bajkowe postacie i miejsca. Niemal stuletnia kolekcja usytuowana jest na wysokości ok. 780 m n.p.m. i zajmuje 0,23 hektara.
Muzeum Papiernictwa w Dusznikach-Zdroju – placówka muzealna Samorządu Województwa Dolnośląskiego w miejscowości Duszniki-Zdrój, utworzona w 1968 r. w starym XVII-wiecznym młynie papierniczym nad Bystrzycą Dusznicką.
Bystrzyca Kłodzka, Mały Rynek 1
Telefon: +48 74 811 06 37
Muzeum Filumenistyczne w Bystrzycy Kłodzkiej – jedyne w Polsce muzeum filumenistyczne, w którym zgromadzone są eksponaty związane z ogniem, zapałkami i zapalniczkami. Zostało założone w 1964 roku z siedzibą w Bystrzycy Kłodzkiej.
Muzeum Zabawek "Bajka" w Kudowie-Zdroju – prywatne muzeum położone w Kudowie-Zdroju. Placówka powstała w grudniu 2002 roku. W lipcu 2010 roku powstała filia muzeum w Krynicy-Zdroju przy ul. Piłsudskiego 2.
Jaskinia Niedźwiedzia – najdłuższa jaskinia całych Sudetów, położona w Masywie Śnieżnika, w dolinie Kleśnicy, w pobliżu wsi Kletno. Odkryta podczas eksploatacji kamieniołomu marmuru w 1966 roku, w obrębie wzniesienia Stroma (1166 m n.p.m.).
Dom Kultury Kolejarza w Kłodzku - dom kultury położony we wschodniej części Kłodzka, na terenie historycznego Przedmieścia Wojciechowickiego przy ulicy Połabskiej 5. Działał w latach 1947-1990.
Kudowa-Zdrój, Czermna, Tadeusza Kościuszki 101
Kłodzko, Łukasiewicza 4
Muzeum Ziemi Kłodzkiej w Kłodzku – powstała 1963 placówka muzealna i naukowa obejmująca swoim zainteresowaniem teren ziemi kłodzkiej na Dolnym Śląsku i jej wielonarodową spuściznę kulturową, a w szczególności geologię, geografię, historię, historię kultury materialnej i sztuki regionu.
Jaskinia Radochowska (niem. Kunzendorfer Höhle, Reyersdorfer Tropfsteinhöhle) – udostępniona do zwiedzania turystycznego jaskinia krasowa w soczewie marmurów, w dolinie potoku Jaskiniec, u stóp Bzowca w Górach Złotych (Sudety Wschodnie), w pobliżu wsi Radochów (gmina Lądek-Zdrój).
Podziemna Trasa Turystyczna im. Tysiąclecia Państwa Polskiego w Kłodzku – udostępniona do zwiedzania część podziemi, położonych pod kłodzką starówką. Trasa ma długość około 700 m i jest w niej kilkanaście sal tematycznych z eksponatami dotyczącymi historii miasta.
Nowa Ruda, Słupiecka 42
Muzeum Josepha Wittiga – placówka otwarta 8 maja 1997 z inicjatywy Fundacji Odnowy Ziemi Noworudzkiej, w domu Wittiga w Dolinie Olch, poświęcone pamięci Josepha Wittiga, teologa, poety, piewcy ziemi kłodzkiej i jego twórczości. W otwarciu uczestniczył m.in. ks.
Muzeum Ziemi Sowiogórskiej w Ludwikowicach Kłodzkich – muzeum położone we wsi Ludwikowice Kłodzkie (powiat kłodzki). Placówka jest gminną jednostką organizacyjną. Siedzibą muzeum jest były kościół ewangelicki pw. Błogosławieństwa Pańskiego, wybudowany w latach 1929-1930.
Muzeum Ziemi w Kletnie – prywatne muzeum minerałów i skamieniałości w miejscowości Kletno w gminie Stronie Śląskie (województwo dolnośląskie).
Polanica-Zdrój, Sokołówka, Władysława Reymonta 1
Etnograficzne Muzeum Misyjne w Polanicy-Zdroju – muzeum położone w Sokołówce koło Polanicy-Zdroju. Placówka mieści się w klasztorze ojców sercanów białych i jest prowadzone przez Zgromadzenie Misyjne "Christus Rex".
Kopaliny – kryptonim tajnej radzieckiej kopalni uranu działającej w Polsce w latach 50. XX wieku w pobliżu wsi Kletno w województwie dolnośląskim, gmina Stronie Śląskie.
Kudowa-Zdrój, Stanisława Moniuszki 4
Telefon: 604 485 629

Strony