Powiat kłodzki - Domy

Strony

Nowa Ruda, Mikołaja Kopernika 8
Willa rodziny Rose w Nowej Rudzie – znajduje się w parku przy ul. Mikołaja Kopernika 8. Willa należała do właścicieli wydawnictwa - rodziny Rose. Budynek został wzniesiony w 1886 r., w stylu budownictwa ceglanego, odnoszącego się do architektury średniowiecza, renesansu oraz manieryzmu.
Nowa Ruda, Marszałka Józefa Piłsudskiego 20
Pałac przy ul. Piłsudskiego 20 w Nowej Rudzie – zwany Willą Conrad; zbudowany został w 1889 r. i należał do jednego z właścicieli wydawnictwa Treutler, Conrad & Taube przy ul. Piłsudskiego 22 i fabryki sznurka.
Kłodzko, Artura Grottgera 5
Kamienica przy ul. Grottgera 5 w Kłodzku – pochodząca z końca XVII wieku barokowa kamienica.
Międzygórze, Sanatoryjna 5
Telefon: +48 748135178
Kłodzko, Floriana Szarego 4
Kamienica przy ul. Floriana Szarego 4 w Kłodzku – pochodząca z 1906 roku secesyjna kamienica.
Jugów, Władysława Sikorskiego 28
Dom przy ul. Piastów 1 w Nowej Rudzie – budynek mieszkalny, dwukondygnacyjny z 1815 r. we wschodniej pierzei ulicy, zbudowany na miejscu dawnych domów podcieniowych, na zrębie starszych budynków, o czym świadczy jego skomplikowany rzut.
Dom przy ul. Rynek 3 w Nowej Rudzie – obecnie budynek trzykondygnacyjny wzniesiony w 1706 r. jako szczytowy, podcieniowany i częściowo murowany z portalem kamiennym. W 1736 r. był dwukondygnacyjny. Podcień wykonano pod koniec XVIII wieku lub na początku XX wieku.
Nowa Ruda, Piastów 19
Dom przy ul. Piastów 19 w Nowej Rudzie – dwukondygnacyjny budynek mieszkalny rodziny Klambtów, zlokalizowany w noworudzkim centrum, pomiędzy domami: nr 17 i nr 21. Został on zbudowany około 1600 r., na co wskazują: jego układ sklepień piwnicy i ceglano-kamienne mury.
Nowa Ruda, Piastów 27
Dom przy ul. Piastów 27 w Nowej Rudzie – dwukondygnacyjny budynek mieszkalny, zlokalizowany w noworudzkim centrum, ustawiony szczytem do ulicy.
Kłodzko, Kościelna 1
Kamienica przy ul. Kościelnej 1 w Kłodzku – pochodząca z XVI wieku renesansowa kamienica.
Kłodzko, Armii Krajowej 1
Kamienica przy ul. Armii Krajowej 1 w Kłodzku – pochodząca z XVI wieku renesansowa kamienica.
Kłodzko, Armii Krajowej 6
Kamienica przy ul. Armii Krajowej 6 w Kłodzku – pochodząca z XVII wieku renesansowa kamienica.
Dom przy ul. Piastów 7 w Nowej Rudzie – budynek mieszkalny dwukondygnacyjny z poddaszem, z 1815 r., przebudowany w XX wieku, posiadający ciekawy kamienny portal. Budynek powstał z połączenia dwóch węższych, sąsiednich domów z centralnie usytuowanym, sklepionym przejazdem bramnym.
Dom przy ul. Łukowej 10 w Nowej Rudzie – trzykondygnacyjny budynek mieszkalny, zlokalizowany w noworudzkim centrum, ustawiony szczytem do rzeki Włodzicy. Budynek pochodzący z XIX wieku jest ostatnim elementem ciągu dziewięciu domów z podcieniami opartymi na murowanych słupach, które do lat 70. XX w.
Nowa Ruda, Piastów 21
Dom przy ul. Piastów 21 w Nowej Rudzie – trzykondygnacyjny budynek mieszkalny, zlokalizowany w noworudzkim centrum, pomiędzy domami: nr 19 i nr 23. Pochodzi on z przełomu XVIII i XIX wieku. Był przebudowany w 1813 r. i w XX w.

Strony