Małopolskie - Domy

Strony

Kraków, Stare Miasto, Rynek Główny 34
Pałac Spiski – jedna z zabytkowych kamienic przy rynku w Krakowie. Nosi numer 34.
Kraków, Stare Miasto, Rynek Główny 20
Pałac Zbaraskich (Potockich) – jedna z zabytkowych kamienic przy rynku w Krakowie. Nosi numer 20. Mieści się w niej Instytut Goethego.
Kraków, Stare Miasto, Rynek Główny 27
Pałac Pod Baranami, pałac Potockich – pałac przy Rynku Głównym w Krakowie, pod numerem 27.
Kraków, Wiktora Heltmana 22
Willa komendanta obozu koncentracyjnego Plaszow tzw. Czerwony Dom – zabytkowy budynek znajdujący się w Krakowie w Dzielnicy XIII Podgórze przy ul. Heltmana 22.
Kraków, Pijarska 23
Kamienica Raczyńskiego – zabytkowa krakowska kamienica znajdująca się na Starym Mieście, przy ul. Pijarskiej 23 na rogu z ul. Szpitalną 40. Należała niegdyś do prezydenta RP na uchodźstwie Edwarda Raczyńskiego.
Kraków, Krupnicza 42
Willa Marii Lewalskiej – budynek znajdujący się w Krakowie przy ul. Krupniczej 42. Zbudowany w latach 1923-1924. Styl – historyzm. Zaprojektowany przez Ludwika Wojtyczkę, ale Izydor Goldberg dokonał poprawek w projekcie elewacji domu.
Zakopane, Chałubińskiego 5
Kraków, Piłsudskiego 40
Dom W. Ekielskiego (tzw. dom o dwóch frontach) – zabytkowa kamienica położona na rogu ul. Piłsudskiego 40 oraz al. Krasińskiego 25. Właścicielem i zarazem architektem domu był Władysław Ekielski.
Kraków, Stare Miasto, Rynek Główny 30
Pałac Małachowskich (Kamienica Cyglarowska) – jedna z zabytkowych kamienic przy rynku w Krakowie. Nosi numer 30.
Kraków, Radzikowskiego 189
Pałacyk Rutkowskich w Krakowie – zespół dworsko-parkowy willi Pułaskich (a następnie Rutkowskich) znajdujący się w Krakowie.
Krynica-Zdrój, Bulwary Dietla 4

Strony