Małopolskie - Dwory

Strony

Kasztel w Szymbarku (Dwór obronny Gładyszów w Szymbarku) – budynek wybudowany około 1540, znajdujący się w miejscowości Szymbark w powiecie gorlickim. Jest to najlepszy przykład kasztelu w Polsce.
Zespół dworski w Łuczycach – znajdujący się w Łuczycach, w gminie Kocmyrzów-Luborzyca, w powiecie krakowskim.
Andrychów, Krakowska 69
Zamek Andrychowski nazywany również Pałacem Bobrowskich – dwór w centrum Andrychowa otoczony parkiem ze stawem.
Sieborowice, Pałacowa 22
Zespół dworski w Sieborowicach – zespół dworski z otoczeniem parkowym znajdujący się w Sieborowicach, w gminie Michałowice, w powiecie krakowskim.
Boleń, Jana Matejki 116
Zespół dworski w Boleniu – zespół dworski znajdujący się w Boleniu (sołectwo Bosutów-Boleń), w powiecie krakowskim.
Zespół dworski w Goszczy – znajdujący się w Goszczy, w gminie Kocmyrzów-Luborzyca, w powiecie krakowskim. Obiekt został wpisany do rejestru zabytków nieruchomych województwa małopolskiego.
Dwór obronny w Skrzydlnej – dwór obronny we wsi Skrzydlna w powiecie limanowskim w województwie małopolskim na terenie Beskidu Wyspowego.
Zespół dworski w Kocmyrzowie – zespół dworski znajdujący się w Kocmyrzowie, w gminie Kocmyrzów-Luborzyca, w powiecie krakowskim. Obiekt w skład którego wchodzi: dwór oraz park ze stawem, został wpisany do rejestru zabytków nieruchomych województwa małopolskiego.
Zespół dworski w Lusinie – znajdujący się w powiecie krakowskim, w gminie Mogilany, w Lusinie. Obiekt w skład którego wchodzi: dwór wraz z parkiem, został wpisany do rejestru zabytków nieruchomych województwa małopolskiego.
Kraków, Kaczorówka 9
Dwór Kaczorówka – zespół dworski znajdujący się w Krakowie przy ul. Kaczorówka 10. Obiekt w skład którego wchodzi: dwór wybudowany po 1875 roku, zabudowania gospodarcze oraz ogród został wpisany do rejestru zabytków nieruchomych województwa małopolskiego.
Dwór w Baranówce – znajdujący się w Baranówce, w gminie Kocmyrzów-Luborzyca, w powiecie krakowskim, w Polsce.
Trzebinia, Piłsudskiego 47a
Dwór Zieleniewskich – istniejący od XVI wieku dwór znajdujący się w Trzebini, w woj. małopolskim, w powiecie chrzanowskim. Nazwa dworu pochodzi od nazwiska rodziny Zieleniewskich, ostatnich właścicieli zarówno dworu, jak i kopalni węgla w Trzebini.
Dwór z otoczeniem parkowym – zespół dworski znajdujący się w Karniowicach w powiecie krakowskim. Wybudowany w połowie XVIII wieku w stylu późnobarokowym, przebudowany w 1860 roku przez Stanisława Mieroszewskiego. Obecnie w rękach prywatnych, jego właścicielem jest Grzegorz Hajdarowicz.
Więckowice, Słoneczna 3
Zespół dworski w Więckowicach – znajdujący się we wsi Więckowice, w powiecie krakowskim, pochodzi z połowy XIX wieku. Obiekt został wpisany do rejestru zabytków nieruchomych województwa małopolskiego.

Strony