Małopolskie - Dwory

Strony

Kasztel w Szymbarku (Dwór obronny Gładyszów w Szymbarku) – budynek wybudowany około 1540, znajdujący się w miejscowości Szymbark w powiecie gorlickim. Jest to najlepszy przykład kasztelu w Polsce.
Zespół dworski w Łuczycach – znajdujący się w Łuczycach, w gminie Kocmyrzów-Luborzyca, w powiecie krakowskim.
Boleń, Jana Matejki 116
Zespół dworski w Boleniu – zespół dworski znajdujący się w Boleniu (sołectwo Bosutów-Boleń), w powiecie krakowskim.
Kraków, Kaczorówka 9
Dwór Kaczorówka – zespół dworski znajdujący się w Krakowie przy ul. Kaczorówka 10. Obiekt w skład którego wchodzi: dwór wybudowany po 1875 roku, zabudowania gospodarcze oraz ogród został wpisany do rejestru zabytków nieruchomych województwa małopolskiego.
Zespół dworski w Lusinie – znajdujący się w powiecie krakowskim, w gminie Mogilany, w Lusinie. Obiekt w skład którego wchodzi: dwór wraz z parkiem, został wpisany do rejestru zabytków nieruchomych województwa małopolskiego.
Zespół dworski w Goszczy – znajdujący się w Goszczy, w gminie Kocmyrzów-Luborzyca, w powiecie krakowskim. Obiekt został wpisany do rejestru zabytków nieruchomych województwa małopolskiego.
Dwór w Baranówce – znajdujący się w Baranówce, w gminie Kocmyrzów-Luborzyca, w powiecie krakowskim, w Polsce.
Sieborowice, Pałacowa 22
Zespół dworski w Sieborowicach – zespół dworski z otoczeniem parkowym znajdujący się w Sieborowicach, w gminie Michałowice, w powiecie krakowskim.
Dwór Woźniakowskich w Biórkowie Wielkim – zabytkowy zespół dworsko-parkowy we wsi Biórków Wielki, zbudowany na przełomie XVIII i XIX wieku dla rodziny Woźniakowskich. Obiekt składjący się z dworu, stajni i parku został wpisany do rejestru zabytków nieruchomych województwa małopolskiego.
Libertów, Sportowców 1
Zespół dworski w Libertowie – zespół dworski znajdujący się w powiecie krakowskim, w gminie Mogilany, w Libertowie. Obiekt, w skład którego wchodzi dwór wraz z parkiem, został wpisany do rejestru zabytków nieruchomych województwa małopolskiego.
Zespół dworski w Kocmyrzowie – zespół dworski znajdujący się w Kocmyrzowie, w gminie Kocmyrzów-Luborzyca, w powiecie krakowskim. Obiekt w skład którego wchodzi: dwór oraz park ze stawem, został wpisany do rejestru zabytków nieruchomych województwa małopolskiego.

Strony