Małopolskie - Wille

Strony

Kraków, Wiktora Heltmana 22
Willa komendanta obozu koncentracyjnego Plaszow tzw. Czerwony Dom – zabytkowy budynek znajdujący się w Krakowie w Dzielnicy XIII Podgórze przy ul. Heltmana 22.
Kraków, Krupnicza 42
Willa Marii Lewalskiej – budynek znajdujący się w Krakowie przy ul. Krupniczej 42. Zbudowany w latach 1923-1924. Styl – historyzm. Zaprojektowany przez Ludwika Wojtyczkę, ale Izydor Goldberg dokonał poprawek w projekcie elewacji domu.
Zakopane, Chałubińskiego 5
Kraków, Radzikowskiego 189
Pałacyk Rutkowskich w Krakowie – zespół dworsko-parkowy willi Pułaskich (a następnie Rutkowskich) znajdujący się w Krakowie.
Kraków, Przegorzały, Jodłowa 13a
Willa Baszta zwana także Odyniec lub Zameczek – zabytkowy budynek znajdujący się w zachodniej części Krakowa, w Dzielnicy VII Zwierzyniec przy ul. Jodłowej 13a, w Przegorzałach.
Krynica-Zdrój, Bulwary Dietla 4
Krynica-Zdrój, Bulwary Dietla 2/1
Kraków, Kazimierza Morawskiego 1
Dworek Kossakówka – neogotycki dworek, od 1869 roku dom rodziny Kossaków w Krakowie w Dzielnicy I Stare Miasto na Smoleńsku, przy placu Juliusza Kossaka 4.
Kraków, Świętej Bronisławy 26
Kraków, Kopernika 30
Pałacyk Zofiówka - jeden z zabytków Krakowa. Znajduje się przy ul. Kopernika 30.
Kraków, Władysława Anczyca 7
Zabierzów, Krakowska 149
Willa przy ulicy Krakowskiej 149 w Zabierzowie – murowano-drewniana willa znajdująca się w Zabierzowie, w powiecie krakowskim została wybudowana według projektu architekta Jana Sas-Zubrzyckiego w 1901 jako dom własny. Budynek łączy elementy historyzmu z zastosowaniem form budownictwa drewnianego.

Strony