Powiat kłodzki - Pałace

Strony

Pałac w Bożkowie – zabytkowy pałac z XVI wieku wzniesiony przez Hrabiego von Magnis we wsi Bożków w województwie dolnośląskim.
Pałac w Żelaźnie – pałac z XVIII wieku, położony w północnej części Żelazna, w gminie Kłodzko, w województwie dolnośląskim.
Zamek w Gorzanowie – zespół zamkowy z XVI wieku we wsi Gorzanów w województwie dolnośląskim.
Zamek w Międzylesiu – barokowy zamek z XVII wieku położony w Międzylesiu.
Pałac w Ołdrzychowicach Kłodzkich – pałac położony w miejscowości Ołdrzychowice Kłodzkie w gminie wiejskiej Kłodzko w powiecie kłodzkim, w województwie dolnośląskim.
Pałac Oppersdorfów w Ołdrzychowicach Kłodzkich – barokowy dwór rodziny Oppersdorfów, wybudowany w XVIII wieku i przebudowany w stylu klasycystycznym w XIX i XX wieku. W 1929 roku hrabina Zofia Gabriela Antonia von Oppersdorf (1863-1942) sprzedała pałac siostrom franciszkankom szpitalnym.
Pałac w Podzamku to pałac z XIX wieku znajdujący się we wsi Podzamek w województwie dolnośląskim.
Pałac w Szalejowie Dolnym – pałac wybudowany w XVI-XVII w. w Szalejowie Dolnym jako renesansowy dwór. Pałac położony jest w Szalejowie Dolnym – wsi w Polsce, w województwie dolnośląskim, w powiecie kłodzkim, w gminie Kłodzko, w zachodniej części Kotliny Kłodzkiej.
Nowa Ruda, Marszałka Józefa Piłsudskiego 20
Pałac przy ul. Piłsudskiego 20 w Nowej Rudzie – zwany Willą Conrad; zbudowany został w 1889 r. i należał do jednego z właścicieli wydawnictwa Treutler, Conrad & Taube przy ul. Piłsudskiego 22 i fabryki sznurka.
Dwór von Münchhausenów w Żelaźnie – wybudowany po 1860 r. w Żelaźnie.
Stronie Śląskie, Tadeusza Kościuszki 55
Pałac w Stroniu Śląskim – dawna rezydencja właścicieli dóbr w miejscowości Stronie Śląskie (dawniej niem. Seitenberg), w powiecie kłodzkim (województwo dolnośląskie), w formie skromnego pałacu przylegającego do założenia parkowego.
Pałac w Szalejowie Górnym – wybudowany w 1916 r. w Szalejowie Górnym.
Nowa Ruda, Piłsudskiego 2
Zamek Stillfriedów w Nowej Rudzie – dawna rezydencja baronów von Stillfriedów, wzniesiona jako dwór obronny w końcu XIV w.
Pałac Goszyce (niem.: Schloß Hassitz) - nieistniejący pałac w Kłodzku, siedziba właścicieli majątku ziemskiego w Jurandowie.
Pałac w Krosnowicach – wybudowany około 1730 r. w Krosnowicach Górnych. Pałac położony jest w Krosnowicach, wsi w Polsce, w województwie dolnośląskim, w powiecie kłodzkim, w gminie Kłodzko. Barokowy pałac wraz z parkiem jest częścią zespołu pałacowego.
Pałac w Piszkowicach – pałac wybudowany w drugiej połowie XVII w., w Piszkowicach na miejscu renesansowego dworu. Pałac położony jest w Piszkowicach - wsi w Polsce położonej w województwie dolnośląskim, w powiecie kłodzkim, w gminie Kłodzko.
Pałac w Korytowie – wzniesiony w 1711 roku przez Antoniego von Hartinga według projektu Jakoba Carova i rozbudowany na początku XIX wieku. W przeszłości był jedną z piękniejszych rezydencji na ziemi kłodzkiej, obecnie jest nieużytkowany.
Pałac w Ławicy – wybudowany z XVII w. w Ławicy.
Ścinawka Górna, 39
Telefon: 604 394 717
Pałac letni w Sarnach – wybudowany w 1730 r., w Sarnach. Pałac położony jest w wsi w Polsce, województwie dolnośląskim, w powiecie kłodzkim, w gminie Radków na drugim brzegu rzeki Włodzica.
Pałac w Wolanach – pałac wybudowany w 1735 r. w Wolanach. Pałac położony był w Wolanach – wsi w Polsce, w województwie dolnośląskim, w powiecie kłodzkim, w gminie Szczytna, w zachodniej części Kotliny Kłodzkiej.

Strony