Powiat kłodzki - Dwory

Strony

Ścinawka Średnia, Generała Władysława Sikorskiego 25d
Zamek Kapitanowo – zamek położony na terenie wsi Ścinawka Średnia w województwie dolnośląskim, powiecie kłodzkim, gminie Radków.
Pałac w Ołdrzychowicach Kłodzkich – pałac położony w miejscowości Ołdrzychowice Kłodzkie w gminie wiejskiej Kłodzko w powiecie kłodzkim, w województwie dolnośląskim.
Pałac Oppersdorfów w Ołdrzychowicach Kłodzkich – barokowy dwór rodziny Oppersdorfów, wybudowany w XVIII wieku i przebudowany w stylu klasycystycznym w XIX i XX wieku. W 1929 roku hrabina Zofia Gabriela Antonia von Oppersdorf (1863-1942) sprzedała pałac siostrom franciszkankom szpitalnym.
Dwór von Münchhausenów w Żelaźnie – wybudowany po 1860 r. w Żelaźnie.
Dwór w Trzebieszowicach – wybudowany w 1580 r. w Trzebieszowicach. Dwór położony jest w Trzebieszowicach – wsi w Polsce, w województwie dolnośląskim, w powiecie kłodzkim, w gminie Lądek-Zdrój, leży przy drodze Lądek-Zdrój – Kłodzko, w dolinie Białej Lądeckiej.
Stronie Śląskie, Tadeusza Kościuszki 55
Pałac w Stroniu Śląskim – dawna rezydencja właścicieli dóbr w miejscowości Stronie Śląskie (dawniej niem. Seitenberg), w powiecie kłodzkim (województwo dolnośląskie), w formie skromnego pałacu przylegającego do założenia parkowego.
Dwór w Radochowie – wybudowany w XVI w. w Radochowie.
Dwór w Piszkowicach – dwór wybudowany na przełomie XVI-XVII wieku w Piszkowicach. Dwór położony jest w Piszkowicach – wsi w Polsce, w województwie dolnośląskim, w powiecie kłodzkim, w gminie Kłodzko, w północnej części Kotliny Kłodzkiej.
Dwór w Nowej Rudzie-Słupcu – wybudowany w XVII wieku w stylu barokowym, położony nad potokiem Dzik i w pobliżu kościoła, początkowo był dworem sędziowskim, następnie siedzibą szlachecką.
Dwór w Ścinawce Dolnej – wybudowany w 1590 r. w Ścinawce Dolnej. Dwór położony jest w Ścinawce Dolnej – wsi w Polsce, w województwie dolnośląskim, w powiecie kłodzkim, w gminie Radków.
Dwór w Starym Wielisławiu – wybudowany w XVIII w. w Starym Wielisławiu. Dwór położony jest w Starym Wielisławiu – wsi w Polsce, w województwie dolnośląskim, w powiecie kłodzkim, w gminie Kłodzko, w południowo-zachodniej części Kotliny Kłodzkiej, na pograniczu z Rowem Górnej Nysy.
Jugów, Główna 149
Pałac w Jugowie – wybudowany w połowie XIX w., w Jugowie w miejscu starszego dworu Stillfriedów i Haugwitzów, zbudowanego w 1605 r.
Dwór empirowy w Długopolu Górnym – wybudowany w latach 1807-1808 w Długopolu Górnym. Dwór położony jest w Długopolu Górnym – wsi w Polsce, w województwie dolnośląskim, w powiecie kłodzkim, w gminie Międzylesie.
Dwór Stillfriedów w Drogosławiu – zbudowali około 1600 roku w stylu renesansowym Stillfriedowie.
Dwór w Idzikowie (niem.: Oberhof Kieslingswalde) - zabytkowy renesansowo-barokowy dwór w Idzikowie na ziemi kłodzkiej z 2 połowy XV wieku. Obecnie w ruinie.
Dwór w Jaszkowej Górnej – wybudowany w 1521 r. w Jaszkowej Górnej.
Dwór w Starkowie – wybudowany w XVII w. w Starkowie. Dwór położony jest w Starkowie – wsi w Polsce, w województwie dolnośląskim, w powiecie kłodzkim, w gminie Kłodzko.
Dwór Górny w Starej Łomnicy – wybudowany pod koniec XVI w. w Starej Łomnicy.
Dwór Raczyn w Gorzanowie (niem.: Ratschinhof bei Grafenort) – zabytkowy dwór w Gorzanowie z XVI wieku, uznawany za jeden z najpiękniejszych przykładów późnorenesansowej architektury dworskiej na ziemi kłodzkiej. Obecnie w ruinie.
Dwór Dolny we Włodowicach – wzniesiono w dolnej części wsi jako renesansowy w latach 1594-1598. Znacznie przebudowany został w XIX i XX wieku, z zatarciem wielu cech stylowych. Piętrowy dwór założony na prostokącie nakryty jest czterospadowym dachem.

Strony