Olecko

0

Olecko (Margrabowa, niem. Marggrabowa lub Oletzko, Treuburg) – miasto powiatowe położone w województwie warmińsko-mazurskim, nad rzeką Legą (dawniej Oleg) i Jeziorem Oleckim Wielkim.

Warto zobaczyć

Olecko, Plac Zamkowy 2
Telefon: 875202253
Kościół Podwyższenia Krzyża Świętego w Olecku - najstarszy kościół w Olecku. Wybudowany w stylu neogotyckim w latach 1859-1861. Wieża pochodzi z 1920 roku, murowana kaplica pochodzi z II połowy XIX wieku. W prezbiterium znajduje się drewniany ołtarz.
Jezioro Oleckie Wielkie (obocznie używana nazwa Jezioro Olecko Wielkie, Olecko Duże, niem.: Grosser Oletzkoer See, Treuburger See) – jezioro w Polsce położone na Pojezierzu Mazurskim, na wschodnim skraju mezoregionu Pojezierze Ełckie, w dorzeczu Legi.
Olecko, Plac Wolności 18
Parafia Najswiętszej Maryi Panny Królowej Polski w Olecku – rzymskokatolicka parafia leżąca w dekanacie Olecko - Niepokalanego Poczęcia NMP należącym do diecezji ełckiej.
Olecko, Plac Wolności 24
Hotel Kronprinz w Olecku – zabytkowy budynek w Olecku. Początkowo pełnił funkcję hotelu, obecnie jest domem mieszkalnym. Wybudowany na początku XX wieku. Od 1989 figuruje w rejestrze zabytków.
Olecko, Plac Wolności 1