Gmina Łapsze Niżne - Szczyty

Kuraszowski Wierch, czasami nazywany Kurosówką (1038 m) – szczyt w polskiej części Pogórza Spiskiego.
Piekiełko – najwyższy, północny szczyt masywu Upszaru w Pieninach Czorsztyńskich (678 m n.p.m.). Sam wierzchołek jest zalesiony, ale płytka przełęcz oddzielająca go od sąsiadującej w kierunku północno-zachodnim Uli jest odkryta, trawiasta.
Cisówka (743 m n.p.m.) – jeden z głównych szczytów Pienin Spiskich. Jest położony w ich grani głównej. Potoki z południowych stoków Cisówki spływają do Niedziczanki, ze stoków północnych do Falsztyńskiego Potoku. Od południowej strony sąsiaduje z Hombarkiem Niedzickim.
Czubatka lub Czubata Skała (674 m n.p.m.) – ostro zakończona wapienna turnia w Pieninach Czorsztyńskich. Wznosi się nad Zbiornikiem Czorsztyńskim, naprzeciwko zamku w Niedzicy i jest dobrze widoczna z niego.
Dudasowski Wierch (1038 m) – szczyt na Pogórzu Spiskim, wznoszący się nad miejscowością Łapszanka, po orograficznie prawej stronie potoku o tej samej nazwie.
Łysa Góra (739 m) – wzniesienie w Pieninach Spiskich w miejscowości Falsztyn. Nie znajduje się w grzbiecie głównym tych Pienin, lecz po jego północnej stronie, oddzielone od głównej grani doliną dopływu potoku Braniska.
Upszar – dwuwierzchołkowy, zalesiony masyw w Pieninach Czorsztyńskich, znajdujący się po północnej stronie Zbiornika Czorsztyńskiego. Wierzchołek południowy ma wysokość 655 m n.p.m.
Ula – dwuwierzchołkowa góra w Pieninach Czorsztyńskich. Wyższy jest wierzchołek zachodni (713 m n.p.m.). Sąsiaduje z Czubatką i Piekiełkiem, jest widoczna z szosy Krośnica – Niedzica. Na niektórych mapach jest oznaczana jako Łysa Góra. Stoki północne opadają w kierunku doliny Harczygrund.
Barwinkowa lub Barwinkowa Góra (725 m n.p.m. ) – szczyt w grani głównej Pienin Spiskich, na wschód od przełęczy Przesła. Jego zachodnie i południowe stoki opadają stromo do doliny Złotego Potoku.
Jędras (709 m) – jeden z wierzchołków na Pogórzu Spiskim. Znajduje się w grzbiecie, który od Frankowskiej Góry (858 m) odchodzi w północnym kierunku do doliny Dunajca.
Holowiec lub Kopylec (1035 m) – szczyt na Pogórzu Spiskim w orograficznie lewym zboczu doliny Osturniańskiego Potoku. Wznosi się nad słowacką miejscowością Osturnia i polską Łapszanka.
Hombark (825 m n.p.m., według niektórych źródeł 830 m), dla odróżnienia nazywany Hombarkiem Łapszańskim – jeden z najwyższych szczytów w Pieninach Spiskich.
Ślipce (703 m n.p.m. ) – jeden ze szczytów Pienin Spiskich, po wschodniej stronie przełęczy Przesła . Na innych mapach nosi nazwę Długa Skała. Nie znajduje się w grani głównej, od położonej w tej grani Barwinkowej oddzielony jest suchym jarem okresowego potoku.
Hombark (743 m n.p.m.), dla odróżnienia nazywany Hombarkiem Niedzickim – kopulasty szczyt w Pieninach Spiskich. Nie znajduje się w ich grani głównej, lecz stanowi południowe ramię Cisówki.
Sołtysia Góra (703 m) – wzgórze w Pieninach Spiskich w miejscowości Łapsze Niżne. Wysokość względna nad doliną przepływającej po jego południowej stronie Łapszanki wynosi 130 m. Sołtysia Góra wznosi się po orograficznie lewej stronie tego potoku.