Tarnowskie Góry - Atrakcje

Strony

Zamek w Starych Tarnowicach − zabytkowy obiekt w Starych Tarnowicach, dzielnicy Tarnowskich Gór.
Tarnowskie Góry, Powstańców Warszawskich 83
Pałac w Rybnej (nazywany również pałacem Warkoczów) – pałac znajdujący się w Rybnej, dzielnicy Tarnowskich Gór.
Kościół ewangelicki Zbawiciela w Tarnowskich Górach – zabytkowy kościół parafialny Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Tarnowskich Górach. Budowla wznosi się przy tarnogórskim rynku (nr 12).
Zabytkowa Kopalnia Rud Srebronośnych – w Tarnowskich Górach to podziemna trasa turystyczna umożliwiająca zwiedzanie podziemi dawnej kopalni kruszców srebronośnych, założonej w triasowych dolomitach i wapieniach. Od 2004 pomnik historii.
Ratusz w Tarnowskich Górach – górujący nad rynkiem w Tarnowskich Górach zabytkowy obiekt architektoniczny.
Kościół św. Anny w Tarnowskich Górach - świątynia w Tarnowskich Górach w dekanacie Tarnowskie Góry .
Kościół Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Tarnowskich Górach – rzymskokatolicki kościół parafialny mieszczący się w Tarnowskich Górach przy ulicy Gliwickiej.
Tarnowskie Góry, Stare Tarnowice, Mieczysława Niedziałkowskiego
Stary kościół Świętego Marcina w Tarnowskich Górach-Starych Tarnowicach – jeden z zabytkowych kościołów w Tarnowskich Górach, w województwie śląskim. Należy do dekanatu Stare Tarnowice diecezji gliwickiej. Mieści się przy ulicy Niedziałkowskiego, w dzielnicy Stare Tarnowice.
Parafia Świętej Katarzyny w Tarnowskich Górach-Lasowicach - należy do diecezji gliwickiej (dekanat Tarnowskie Góry).
Pałac w Karłuszowcu – zabytkowy obiekt w Tarnowskich Górach, w dzielnicy Śródmieście. Teren ograniczony ulicą Legionów, ulicą Ogrodową i ulicą Karłuszowiec.
Sztolnia Czarnego Pstrąga – 600-metrowy fragment najdłuższej w rejonie Tarnowskich Gór sztolni odwadniającej zw. Głęboką Sztolnią Fryderyka, należącej do założonej w 1784 r. kopalni Fryderyk (niem. Friedrichs-Grube, w późniejszym okresie nazwa została zmieniona na Kościuszko).
Zespół przyrodniczo-krajobrazowy „Park w Reptach i Dolina Dramy” – zespół przyrodniczo-krajobrazowy znajdujący się na terenie Tarnowskich Gór i gminy Zbrosławice.
Parafia Matki Bożej Uzdrowienie Chorych w Tarnowskich Górach-Osadzie Jana - należy do diecezji gliwickiej (dekanat Tarnowskie Góry). Do parafii należy kościół Matki Bożej Uzdrowienie Chorych i kościół filialny św. Jana Chrzciciela.
Parafia Przemienienia Pańskiego w Tarnowskich Górach-Bobrownikach Śląskich - należy do dekanatu Stare Tarnowice w diecezji gliwickiej.
Tarnowskie Góry, Stare Tarnowice, Mieczysława Niedziałkowskiego 2
Parafia Świętego Marcina Biskupa i Wyznawcy w Tarnowskich Górach-Starych Tarnowicach - należy do diecezji gliwickiej (dekanat Stare Tarnowice).
Rynek w Tarnowskich Górach – główny plac Tarnowskich Gór.
Tarnowskie Góry, Teofila Królika / Szymały
Synagoga w Tarnowskich Górach – nieistniejąca synagoga, która znajdowała się w Tarnowskich Górach przy skrzyżowaniu ulic Teofila Królika i Szymały.
Parafia Matki Boskiej Królowej Wszechświata w Tarnowskich Górach-Pniowcu − należy do diecezji gliwickiej (dekanat Stare Tarnowice).
Tarnowskie Góry, Józefa Piłsudskiego 12
Budynek Poczty w Tarnowskich Górach – zabytkowy budynek znajdujący przy ul. marsz. J. Piłsudskiego w Tarnowskich Górach.
Dom Wieprzowskiego – XVII-wieczna zabytkowa kamienica przy rynku staromiejskim w Tarnowskich Górach

Strony