Łódź - Cmentarze

Cmentarz na Mani w Łodzi – cmentarz rzymskokatolicki pw. św. Antoniego. Mieści się w Łodzi przy ulicy Solec 11. Cmentarz znajduje się w dzielnicy Polesie, na małym osiedlu Mania, położonym w bezpośrednim sąsiedztwie Parku na Zdrowiu i jego naturalnego przedłużenia - tzw.
Łódź, Kurczaki 81
Cmentarz rzymskokatolicki św. Wojciecha w Łodzi jest położony na południowej części Łodzi przy ulicy Kurczaki 81. Popularnie jest nazywany cmentarzem na Kurczakach.
Łódź, Zarzew, Przybyszewskiego 235
Cmentarz Zarzew w Łodzi, a właściwie Cmentarze na Zarzewie – jedna z najważniejszych i największych łódzkich nekropolii. Cmentarze znajdują się w dzielnicy Widzew, na osiedlu Zarzew, w kwartale ulic: Przybyszewskiego – Puszkina – Jadzi Andrzejewskiej – Lodowej.
Cmentarz rzymskokatolicki w Łodzi – Łagiewnikach przy parafii św. Antoniego – cmentarz położony przy ul. Okólnej 185 (adres kancelarii), w północnej części Lasu Łagiewnickiego, na północy sąsiaduje z drogą krajową nr 71; nieopodal klasztoru oo. Franciszkanów w Łodzi.
Stary Cmentarz w Łodzi – to jedna z najważniejszych nekropolii Łodzi. Cmentarz jest trójwyznaniowy – podzielony stosownie do wyznań na następujące części: katolicką (11 ha), ewangelicką (9 ha) i prawosławną (niespełna 1 ha).
Cmentarz Doły – jedna z najważniejszych i największych nekropolii Łodzi. Znajduje się we wschodniej części dzielnicy Bałuty, po obu stronach ulicy Smutnej.
Łódź, Radogoszcz, Zgierska 141
Cmentarz św. Rocha na Radogoszczu – jedna z najważniejszych nekropolii Łodzi.
Łódź, Ogrodowa 39
Cmentarz katolicki przy ulicy Ogrodowej w Łodzi - stanowi część Starego Cmentarza w Łodzi.
Łódź, Wojska Polskiego 151
Cmentarz mariawicki w Łodzi – część nekropolii na Dołach.
Łódź, Tadeusza Rejtana 12
Cmentarz ewangelicko-reformowany w Łodzi znajduje się przy ulicy Rejtana 12 i powstał w 1904 roku. Właścicielem jest parafia przy ul. Radwańskiej 37. Nekropolia zajmuje niewielki obszar, sąsiadujący z terenem po dawnym cmentarzu luterańskim (obecnie park im. T. Rejtana).
Cmentarz żydowski w Łodzi – cmentarz w Łodzi założony w 1892 roku, położony w południowej części Bałut, na niewielkim wzniesieniu pomiędzy ulicami Bracką, Zagajnikową, Zmienną i Inflancką; największa w Polsce pod względem powierzchni nekropola żydowska (42 ha, ponad 230 tys. pochowanych, w tym ok.
Park im. Tadeusza Rejtana (zwany także "Park Nowe Rokicie" oraz, nieprawidłowo "Parkiem Skrzywana") – mieści się w Łodzi pomiędzy ulicą Piękną, Rejtana, Felsztyńskiego i al. Politechniki. Dawny cmentarz ewangelicko-augsburski. Powierzchnia 7,0 ha.
Łódź, Ogrodowa 43
Cmentarz prawosławny pw. Św. Aleksandra przy ulicy Ogrodowej w Łodzi – najstarszy cmentarz prawosławny na terenie Łodzi, będący najmniejszą częścią kompleksu Starego Cmentarza.