Mazowieckie - Cmentarze

Strony

Warszawa, Wóycickiego 14
Cmentarz Komunalny Północny w Warszawie – jeden z większych cmentarzy w Polsce i Europie, o powierzchni 143 ha położony na Młocinach i na Wólce Węglowej w dzielnicy Bielany.
Warszawa, Powsińska 44/46
Cmentarz Czerniakowski – rzymskokatolicki cmentarz położony przy ul. Powsińskiej 44/46 na warszawskiej Sadybie.
Warszawa, Ursus, Gołąbki, Elżbiety Rakuszanki
Cmentarz w Gołąbkach – rzymskokatolicki cmentarz w Gołąbkach, w warszawskiej dzielnicy Ursus. Cmentarz znajduje się przy ulicy Elżbiety Rakuszanki (do końca XX wieku patronem ulicy był działacz lewicowy Bohdan Żołądkowski) i ulicy Orłów Piastowskich.
Cmentarz Wolski – cmentarz katolicki przy ul. Wolskiej 180/182 na warszawskiej Woli.
Cmentarz komunalny w Mińsku Mazowieckim - największy czynny cmentarz grzebalny w Mińsku Mazowieckim położony przy ul. Kościelnej w dzielnicy Pohulanka. Na cmentarzu grzebani są rzymskokatolicy, prawosławni, mariawici i inni.
Cmentarz w Marysinie Wawerskim zwany także Cmentarzem Wawerskim – katolicki cmentarz położony na osiedlu Marysin Wawerski w warszawskiej dzielnicy Wawer.
Cmentarz w Tarchominie – katolicki cmentarz położony na osiedlu Tarchomin w warszawskiej dzielnicy Białołęka.
Cmentarz żydowski w Pruszkowie – został założony w 1905 roku i zajmuje powierzchnię 1,2 ha, na której zachowało się około dwustu nagrobków z napisami w języku hebrajskim i polskim (najstarszy pochodzi z roku założenia nekropolii) oraz dom przedpogrzebowy. Cmentarz znajduje się przy ul.
Cmentarz w Rembertowie – katolicki cmentarz położony na osiedlu Nowy Rembertów w warszawskiej dzielnicy Rembertów.
Cmentarz ewangelicko-augsburski w Górze Kalwarii, pochodzący z XIX wieku cmentarz dla mieszkańców Góry Kalwarii i okolic wyznania ewangelickiego. Położony jest w zachodniej części miasta przy ulicy Rybie. Po drugiej wojnie światowej zdewastowany i pozbawiony opieki Kościoła.
Warszawa, Wałbrzyska
Cmentarz na Służewie przy ulicy Wałbrzyskiej – cmentarz rzymskokatolicki na warszawskim Mokotowie.
Cmentarz w Wilanowie – rzymskokatolicki cmentarz w warszawskiej dzielnicy Wilanów. Znajduje się u zbiegu ulic Wiertniczej i Wilanowskiej.
Warszawa, Okopowa 49/51
Cmentarz żydowski w Warszawie – największy cmentarz żydowski w województwie mazowieckim, drugi co do wielkości w Polsce (po nowym cmentarzu w Łodzi) i jeden z największych na świecie, a znajdujące się tam nagrobki (macewy) stanowią jedne z najcenniejszych zabytków małej architektury Warszawy i Polski
Cmentarz na Służewie przy ulicy Renety – rzymskokatolicki cmentarz w rejonie Stary Służew na terenie warszawskiej dzielnicy Ursynów.
Warszawa, Pyry, Farbiarska
Cmentarz w Pyrach – katolicki cmentarz położony na osiedlu Pyry w warszawskiej dzielnicy Ursynów.
Mława, Warszawska
Nowy cmentarz żydowski w Mławie – kirkut pochodzi z XIX wieku. Mieści się przy ulicy Warszawskiej. W czasie II wojny światowej uległ dewastacji. Na początku lat dziewięćdziesiątych teren kirkutu był nieogrodzony, co zmieniło się w kolejnej dekadzie. Zachowały się tylko fragmenty rozbitych macew.
Warszawa, Odrowąża
Cmentarz choleryczny na warszawskiej Pradze pierwotnie powstał po zarazie cholery jaka nawiedziła Pragę w latach 1872-1873, a umiejscowiony był na obrzeżach dzielnicy, za terenami wojskowymi.
Warszawa, Wawrzyszewo, Wólczyńska 69
Cmentarz Wawrzyszewski – cmentarz rzymskokatolicki położony w Warszawie w dzielnicy Bielany w rejonie Wawrzyszewa.
Cmentarz żydowski w Wiskitkach – został założony w pierwszej połowie XIX wieku i był wykorzystywany do II wojny światowej. Ma powierzchnię 0,5 ha i jest otoczony betonowym ogrodzeniem. Do naszych czasów zachowało się kilkadziesiąt macew. Cmentarz dzieli się na starą i nową część.

Strony