Mazowieckie - Cmentarze

Strony

Warszawa, Powsińska 44/46
Cmentarz Czerniakowski – rzymskokatolicki cmentarz położony przy ul. Powsińskiej 44/46 na warszawskiej Sadybie.
Cmentarz w Rembertowie – katolicki cmentarz położony na osiedlu Nowy Rembertów w warszawskiej dzielnicy Rembertów.
Kobyłka, Księdza Kazimierza Pieniążka 19
Cmentarz komunalny w Mińsku Mazowieckim - największy czynny cmentarz grzebalny w Mińsku Mazowieckim położony przy ul. Kościelnej w dzielnicy Pohulanka. Na cmentarzu grzebani są rzymskokatolicy, prawosławni, mariawici i inni.
Warszawa, Wóycickiego 14
Cmentarz Komunalny Północny w Warszawie – jeden z większych cmentarzy w Polsce i Europie, o powierzchni 143 ha położony na Młocinach i na Wólce Węglowej w dzielnicy Bielany.
Warszawa, Pyry, Farbiarska
Cmentarz w Pyrach – katolicki cmentarz położony na osiedlu Pyry w warszawskiej dzielnicy Ursynów.
Warszawa, Ursus, Gołąbki, Elżbiety Rakuszanki
Cmentarz w Gołąbkach – rzymskokatolicki cmentarz w Gołąbkach, w warszawskiej dzielnicy Ursus. Cmentarz znajduje się przy ulicy Elżbiety Rakuszanki (do końca XX wieku patronem ulicy był działacz lewicowy Bohdan Żołądkowski) i ulicy Orłów Piastowskich.
Cmentarz Wolski – cmentarz katolicki przy ul. Wolskiej 180/182 na warszawskiej Woli.
Cmentarz w Grabowie – rzymskokatolicki cmentarz położony formalnie na terenie osiedla Wyczółki, lecz będący w istocie cmentarzem parafialnym grabowskiej parafii pw. św. Zofii Barat. Znajduje się przy granicznej ulicy Poloneza.
Cmentarz w Wilanowie – rzymskokatolicki cmentarz w warszawskiej dzielnicy Wilanów. Znajduje się u zbiegu ulic Wiertniczej i Wilanowskiej.
Warszawa, Świętego Wincentego 83
Cmentarz Bródnowski (Bródzieński) – zabytkowy cmentarz w Warszawie przy ul. św. Wincentego 83. Rozciąga się między Targówkiem a Nowym Bródnem. Zajmuje powierzchnię 114 hektarów, a obwód murów liczy 5 km. Na cmentarzu pochowanych jest ok. 1,2 mln osób.
Cmentarz na Służewie przy ulicy Renety – rzymskokatolicki cmentarz w rejonie Stary Służew na terenie warszawskiej dzielnicy Ursynów.
Warszawa, Wawrzyszewo, Wólczyńska 69
Cmentarz Wawrzyszewski – cmentarz rzymskokatolicki położony w Warszawie w dzielnicy Bielany w rejonie Wawrzyszewa.
Cmentarz w Ursusie zwany także Cmentarzem na Solipsach – katolicki cmentarz położony na osiedlu Stare Włochy w warszawskiej dzielnicy Włochy.
Cmentarz w Tarchominie – katolicki cmentarz położony na osiedlu Tarchomin w warszawskiej dzielnicy Białołęka.
Warszawa, Wałbrzyska
Cmentarz na Służewie przy ulicy Wałbrzyskiej – cmentarz rzymskokatolicki na warszawskim Mokotowie.
Cmentarz w Marysinie Wawerskim zwany także Cmentarzem Wawerskim – katolicki cmentarz położony na osiedlu Marysin Wawerski w warszawskiej dzielnicy Wawer.
Warszawa, Okopowa 49/51
Cmentarz żydowski w Warszawie – największy cmentarz żydowski w województwie mazowieckim, drugi co do wielkości w Polsce (po nowym cmentarzu w Łodzi) i jeden z największych na świecie, a znajdujące się tam nagrobki (macewy) stanowią jedne z najcenniejszych zabytków małej architektury Warszawy i Polski

Strony