Lubuskie - Cmentarze

Cmentarz żydowski w Skwierzynie – jest jednym z największych kirkutów w województwie lubuskim, a znajdujące się tam nagrobki (macewy) stanowią jedne z najcenniejszych zabytków Skwierzyny. Cmentarz zajmuje powierzchnię ok. 2,23 ha, znajduje się na nim 247 macew.
Cmentarz żydowski w Trzcielu – znajduje się na wzgórzu nad brzegiem Jeziora Żydowskiego, przy asfaltowej (w tym miejscu) drodze do Starej Jabłonki (przedłużenie ul. Świerczewskiego w Trzcielu).
Cmentarz Świętokrzyski w Gorzowie Wielkopolskim - położony w Gorzowie Wielkopolskim przy ulicy Warszawskiej. Został założony około 1890 roku. Nekropolia ma ponad 3,5 hektarów powierzchni. Na dzień dzisiejszy jest tam około 7 tysięcy grobów. Na cmentarz można wejść ulicą Warszawską i Głowackiego.
Cybinka, Cmentarna 8
Cmentarz Komunalny w Cybince - jeden z cmentarzy na terenie miasta Cybinka, w gminie Cybinka, w powiecie słubickim, w województwie lubuskim (poza nim istnieją też 2 cmentarze żołnierzy radzieckich - przy u. Lwowskiej i ul. Białkowskiej).
Drezdenko, Mikołaja Kopernika 16
Cmentarz żydowski w Drezdenku – został założony na początku XVIII wieku i zajmuje powierzchnię 0,42 ha. Wskutek dewastacji w okresie III Rzeszy nie zachowały się żadne nagrobki.
Kostrzyn nad Odrą, Adama Mickiewicza 5
Cmentarz żydowski w Kostrzynie nad Odrą – został założony w II połowie XIX wieku i zajmuje powierzchnię 0,7 ha. Znajduje się na terenie tzw. Nowego Miasta, posiada plan trójkąta i mieści się przy ul. Mickiewicza. W pobliżu przy obecnej ul. T.
Słubice, Sportowa 2
Cmentarz komunalny w Słubicach (w latach 1814-1945 jako Frankfurter Dammvorstadt-Friedhof) - jeden z cmentarzy komunalnych województwa lubuskiego, położony przy ul. Sportowej (odcinek pokryty kostką brukową nazywany jest także ulicą Cmentarną) w Słubicach.
Szprotawa, Kraszewskiego
Cmentarz żydowski w Szprotawie – został założony pod koniec XIX wieku i zajmuje powierzchnię 0,3 ha, na której zachowało się czternaście nagrobków w tym okazały grobowiec rodziny Oppenheimów. Cmentarz znajduje się przy ul. Kraszewskiego.
Słubice, Transportowa
Cmentarz żydowski w Słubicach (niem. Judenkirchhof, jüdischer Friedhof Frankfurt (Oder)-Dammvorstadt) – cmentarz żydowski przy ul. Transportowej w Słubicach.
Cmentarz żydowski w Gorzowie Wielkopolskim – znajduje się przy ul. Słonecznej 57. Został założony w XVIII wieku. Ostatni znany pochówek odbył się w 1936 roku. Na powierzchni 0,72 ha zachowało się około 70 nagrobków, w tym wiele zabytkowych. Nagrobki posiadają inskrypcje w języku jidysz i niemieckim.
Cmentarz Komunalny w Gorzowie Wielkopolskim - znajduje się w Gorzowie Wielkopolskim przy ulicy Żwirowej. Został założony w 1962 roku. Pierwszy pogrzeb odbył się tam 26 września tego samego roku. Na dzień dzisiejszy powierzchnia cmentarza wynosi 24 hektary. Na cmentarzu jest 30 tysięcy mogił.