Polska - Cmentarze

Strony

Cmentarz Mater Dolorosa − położony jest w Bytomiu przy ulicy Piekarskiej 71. Cmentarz został wpisany do rejestru zabytków dnia 26 XI 1987 (nr rej.: A/1354/87).
Nowy cmentarz żydowski w Bytomiu – został założony w 1866 roku przy obecnej ul. Piekarskiej, naprzeciw cmentarza Mater Dolorosa. Ma powierzchnię 1,27 ha. Zachowany do dziś neogotycki dom przedpogrzebowy z ok. 1890 roku ufundowali członkowie rodziny Friedlaenderów.
Ćwiklice, Aleksandra Zawadzkiego 9
Kościół św. Marcina – drewniany barokowy kościół znajdujący się w Ćwiklicach w powiecie pszczyńskim, powstały na przełomie XVI i XVII wieku. Kościół znajduje się na Szlaku Architektury Drewnianej województwa śląskiego w pętli pszczyńskiej.
Kościół pw. św. Klemensa Papieża w Miedźnej, powiat pszczyński, archidiecezja katowicka. Kościół znajduje się na Szlaku Architektury Drewnianej województwa śląskiego w pętli pszczyńskiej.
Cmentarz św. Jadwigi Śląskiej– stary (pierwszy?) cmentarz katolicki w Pszczynie, założony w średniowieczu w otoczeniu dawnego kościoła filialnego pw. św. Jadwigi Śląskiej. Obecnie w dalszym ciągu odbywają się na nim pochówki.
Cmentarz wojenny nr 79 - Sękowa – cmentarz z I wojny światowej, zaprojektowany przez Hansa Mayra, położony na terenie wsi Sękowa w gminie Sękowa w powiecie gorlickim w województwie małopolskim. Jeden z ponad 400 zachodniogalicyjskich cmentarzy wojennych zbudowanych przez Oddział Grobów Wojennych C.
Grzawa, Kościelna 1
Kościół parafialny pw. św. Jana Chrzciciela – kościół parafialny w Grzawie, w gminie Miedźna, w powiece pszczyńskim. Najstarsza na powiece pszczyńskim zabytkowa, drewniana świątynia katolicka. Kościół znajduje się na Szlaku Architektury Drewnianej województwa śląskiego w pętli pszczyńskiej.
Cmentarz żydowski w Pszczynie – kirkut znajdujący się w Pszczynie, w głębi działki przy ulicy Katowickiej. Cmentarz zajmuje powierzchnię 0,6 ha, znajduje się na nim około 400 nagrobków.
Cmentarz parafialny w Kozłowej Górze powstał w 1937 roku. Z tego okresu zachował się na nim grób niemieckich żołnierzy poległych w czasie pierwszej wojny światowej.
Cmentarz na Mani w Łodzi – cmentarz rzymskokatolicki pw. św. Antoniego. Mieści się w Łodzi przy ulicy Solec 11. Cmentarz znajduje się w dzielnicy Polesie, na małym osiedlu Mania, położonym w bezpośrednim sąsiedztwie Parku na Zdrowiu i jego naturalnego przedłużenia - tzw.
Łódź, Kurczaki 81
Cmentarz rzymskokatolicki św. Wojciecha w Łodzi jest położony na południowej części Łodzi przy ulicy Kurczaki 81. Popularnie jest nazywany cmentarzem na Kurczakach.
Cmentarz przy ul. Brynicy w Katowicach − katolicki cmentarz parafialny parafii św. Jadwigi Śląskiej, zlokalizowany przy ul. Brynicy, w dzielnicy Szopienice-Burowiec. Jest potocznie nazywany cmentarzem "na górce".
Cmentarz przy ul. Cmentarnej w Katowicach − katolicki cmentarz parafialny parafii św. Anny w Janowie, zlokalizowany przy ul. Cmentarnej, w dzielnicy Janów-Nikiszowiec. Obok cmentarza znajduje się Staw Janów.
Warszawa, Powsińska 44/46
Cmentarz Czerniakowski – rzymskokatolicki cmentarz położony przy ul. Powsińskiej 44/46 na warszawskiej Sadybie.
Cmentarz żydowski w Bielsku-Białej – czynny cmentarz żydowski znajdujący się w Bielsku-Białej, w dzielnicy Aleksandrowice, przy ul. Cieszyńskiej 92.
Cmentarz w Rembertowie – katolicki cmentarz położony na osiedlu Nowy Rembertów w warszawskiej dzielnicy Rembertów.
Łodygowice, Księdza Jana Marszałka

Strony