Wielkopolskie - Cmentarze

Strony

Cmentarz na Smochowicach w Poznaniu – cmentarz parafii pod wezwaniem Imienia Maryi położony przy ulicy Braniewskiej/Lubowskiej na Smochowicach w Poznaniu (dzielnica Jeżyce).
Cmentarz komunalny nr 2 Junikowo w Poznaniu – największy w Poznaniu cmentarz komunalny pod względem liczby pochowanych (drugi po Cmentarzu Miłostowo pod względem powierzchni), znajdujący się w południowo-zachodniej części miasta, na Grunwaldzie (Junikowo), pomiędzy ulicami Grunwaldzką a Cmentarną.
Cmentarz Parafialny św. Jana Vianneya w Poznaniu – cmentarz parafii św. Jana Vianneya położonej w dzielnicy Sołacz w Poznaniu (dlatego określany czasem jako cmentarz sołacki), jednak znajdujący się na Podolanach, na narożniku ul. Lutyckiej i Szczawnickiej.
Poznań, Borówkowa
Cmentarz parafii Matki Bożej Pocieszenia w Poznaniu przy ul. Borówkowej w Suchym Lesie.
Poznań, Księdza Piotra Ściegiennego
Cmentarz Górczyński w Poznaniu – cmentarz przy ul. Piotra Ściegiennego w dzielnicy Górczyn w Poznaniu.
Poznań, Miłostowo
Cmentarz komunalny nr 1 Miłostowo w Poznaniu - największy pod względem powierzchni i drugi pod względem liczby pochowanych osób cmentarz w w Poznaniu, znajdujący się we wschodniej części miasta - na Miłostowie, w obrębie osiedla samorządowego Warszawskie-Pomet-Maltańskie, niedaleko przecięcia dróg kr
Cmentarz Jeżycki w Poznaniu – zabytkowy cmentarz położony w dzielnicy Jeżyce, u zbiegu ulic Nowina i Szpitalnej. Cmentarz jest zarządzany obecnie przez parafię Chrystusa Dobrego Pasterza.
Poznań, Henryka Łowmiańskiego
Cmentarz parafii św. Stanisława Kostki w Poznaniu - nieczynny cmentarz w północnej części Poznania, w dzielnicy Piątkowo. Mimo że znajduje się na teranie parafii Opatrzności Bożej cmentarz jest administrowany przez parafię św. Stanisława Kostki.
Kalisz, Harcerska 2
Cmentarz ewangelicko-augsburski w Kaliszu, Góra Luterska, cmentarz protestancki położony w dzielnicy Kalisza zwanej zwyczajowo Rogatką, założony przed 1689; jeden z najstarszych polskich cmentarzy, najstarsza zachowana nekropolia w Kaliszu, pomnik sztuki sepulkralnej wpisany do rejestru zabytków w 19
Poznań, Aleja Armii Poznań
Cmentarz parafii św. Wojciecha w Poznaniu – zabytkowy cmentarz położony na południowych stokach Fortu Winiary, drugi najstarszy cmentarz Poznania.
Września, Gnieźnieńska
Cmentarz Farny we Wrześni – zabytkowy cmentarz rzymskokatolicki, znajdujący się w centrum Wrześni, w powiecie wrzesińskim, w województwie wielkopolskim.
Cmentarz żydowski w Tuliszkowie – kirkut mieści się w Tuliszkowie przy ul. Targowej, przy wyjeździe w kierunku Krępy, w odległości 30-40 metrów po prawej stronie ulicy. W centralnej części kirkutu znajduje się głaz upamiętniający istnienie nekropolii. Obok leży pęknięty na pół nagrobek.
Cmentarz żydowski w Grabowie nad Prosną – kirkut został założony w 1817. Mieścił się przy drodze z Grabowa do Ostrowa Wielkopolskiego. Miał powierzchnię 0,14 ha. W 1939 kirkut został zniszczony przez nazistów. Zachował się tylko jeden nagrobek oraz fragment muru otaczającego cmentarz.
Sieraków, Daszyńskiego
Cmentarz parafialny w Sierakowie - rzymskokatolicki cmentarz należący do parafii pw. NMP Niepokalanie Poczętej w Sierakowie, mieszczący się przy ul. Daszyńskiego i ul. Cmentarnej.
Kalisz, Górnośląska 1
Cmentarz Miejski w Kaliszu, cmentarz katolicki położony w dzielnicy Kalisza, zwanej Rogatką, założony w 1807, jeden z najstarszych polskich cmentarzy, pomnik sztuki sepulkralnej wpisany do rejestru zabytków w 1954; spoczywają na nim prochy wielu zasłużonych kaliszan i mieszkańców Kaliskiego.
Poznań, Księcia Józefa
Cmentarz Zasłużonych Wielkopolan – nekropolia w Poznaniu, na Św. Wojciechu, znajdująca się na Wzgórzu Św. Wojciecha przy kościele św. Józefa i klasztorze karmelitów bosych.
Kalisz, Górnośląska 8
Cmentarz grecko-prawosławny w Kaliszu (Grecka Góra) – cmentarz prawosławny w Kaliszu, na Czaszkach, założony w 1786, jeden z najstarszych polskich cmentarzy, pomnik sztuki sepulkralnej wpisany do rejestru zabytków w 1996.

Strony