Wielkopolskie - Parki

Strony

Arboretum w Zielonce – arboretum położone na północny wschód od Poznania w Puszczy Zielonce.
Słupca, Parkowa
Park miejski w Słupcy - założony w 1872 roku z inicjatywy władz miejskich Słupcy park, położony we wschodniej części miasta pomiędzy ulicami Warszawską, Parkową i Gajową. W parku znajduje się pomnik Apolinarego Szeluty. Aktualnie trwają intensywne prace nad jego renowacją.
Poznań, Matejki 18
Park Wilsona w Poznaniu – jeden z poznańskich parków.
Park pałacowy w Trzciance – park z pierwszej połowy XVIII wieku, zlokalizowany około 2 km na południe od centrum Trzcianki, w powiecie czarnkowsko-trzcianeckim, w województwie wielkopolskim.
Park Miejski im. Dzieci Wrzesińskich we Wrześni – zabytkowy park znajdujący się we Wrześni, w powiecie wrzesińskim, w województwie wielkopolskim.
Park Miejski im. Stanisława Staszica - park położony w zachodniej części centrum Piły, na obszarze o powierzchni 11,63 ha. Założony w 1896, jest jednym z najstarszych istniejących parków miejskich w Wielkopolsce.
Park Sołacki – jeden z parków publicznych w Poznaniu, w willowej dzielnicy Sołacz. Jego powierzchnia wynosi 14,63 ha. Ma kształt wydłużonej i spłaszczonej przy obu końcach elipsy o szerokości około 250 m. i długości około 1,1 km.
Park Izabeli i Jarogniewa Drwęskich (dawniej: Park Lubuski) - zabytkowy park w Poznaniu, zlokalizowany w kwartale ulic: Królowej Jadwigi - Górna Wilda - Niedziałkowskiego - Topolowa - Wierzbięcice (północna Wilda).
Września, Ignacego Daszyńskiego 1
Park im. Marszałka Józefa Piłsudskiego we Wrześni – zabytkowy park znajdujący się we Wrześni, w powiecie wrzesińskim, w województwie wielkopolskim. Ma powierzchnię około 10 ha. Zarząd nad parkiem sprawuje Urząd Miasta i Gminy we Wrześni.
Planty Miejskie w Kaliszu – planty w Kaliszu, w Śródmieściu, na północno-zachodnim krańcu kaliskiej starówki, pomiędzy ul. Babiną i Parczewskiego. Mają około 700 metrów długości i 30-60 m szerokości.
Poznań, Podgórna
Park Fryderyka Chopina w Poznaniu – najstarszy istniejący park miejski w Poznaniu. Znajduje się przy ul. Podgórnej, na tyłach kolegium jezuickiego (obecnego Urzędu Miasta).
Park Karola Marcinkowskiego (dawniej: Park Schillera, niem. Schillerpark) – zabytkowy park zlokalizowany w Poznaniu przy alei Niepodległości i ul. Towarowej. Obecna nazwa nadana została w 1919.
Park Stanisława Moniuszki w Poznaniu (dawniej Park J.W.Goethego, w latach 1919–21 Park Miejski) – zabytkowy park o powierzchni 2,2 ha położony w Poznaniu, zlokalizowany między ulicami Libelta, Noskowskiego, Chopina i Al. Niepodległości.
Park Gustawa Manitiusa (dawniej Park Zwycięstwa) – jeden z parków w Poznaniu, położony w dzielnicy Grunwald, u zbiegu ul. Grunwaldzkiej (od północy) i Al. Reymonta (od wschodu), na terenie dawnych cmentarzy ewangelickich.
Park Władysława Czarneckiego w Poznaniu (dawniej: Park XXX-lecia PRL) - park zlokalizowany na poznańskich Winogradach, na terenie Osiedla Przyjaźni, w bezpośrednim sąsiedztwie pętli tramwajowej Połabska, częściowo wzdłuż Alei Solidarności.
Park Miejski w Kaliszu – park miejski w Kaliszu, w Śródmieściu, na pograniczu Tyńca, Rajskowa i Rypinka, nad Prosną, Swędrnią, Kanałem Bernardyńskim, Kanałem Rypinkowskim i Przekopem, założony w 1798, wielokrotnie powiększany i przekształcany; w XIX wieku uważany za najpiękniejszy polski ogród public
Park wiejski w Połajewie - zabytkowy park, położony we wsi Połajewo, w powiecie czarnkowsko-trzcianeckim, w województwie wielkopolskim.

Strony