Poznań - Parki

Park Szelągowski – zabytkowy park, położony w Poznaniu, na Szelągu, na skarpie doliny Warty, na północ od centrum miasta. Park ten sąsiaduje z terenami zielonymi Cytadeli. Stanowi fragment północnego klina zieleni.
Poznań, Matejki 18
Park Wilsona w Poznaniu – jeden z poznańskich parków.
Park Sołacki – jeden z parków publicznych w Poznaniu, w willowej dzielnicy Sołacz. Jego powierzchnia wynosi 14,63 ha. Ma kształt wydłużonej i spłaszczonej przy obu końcach elipsy o szerokości około 250 m. i długości około 1,1 km.
Park Izabeli i Jarogniewa Drwęskich (dawniej: Park Lubuski) - zabytkowy park w Poznaniu, zlokalizowany w kwartale ulic: Królowej Jadwigi - Górna Wilda - Niedziałkowskiego - Topolowa - Wierzbięcice (północna Wilda).
Poznań, Podgórna
Park Fryderyka Chopina w Poznaniu – najstarszy istniejący park miejski w Poznaniu. Znajduje się przy ul. Podgórnej, na tyłach kolegium jezuickiego (obecnego Urzędu Miasta).
Park Karola Marcinkowskiego (dawniej: Park Schillera, niem. Schillerpark) – zabytkowy park zlokalizowany w Poznaniu przy alei Niepodległości i ul. Towarowej. Obecna nazwa nadana została w 1919.
Park Gustawa Manitiusa (dawniej Park Zwycięstwa) – jeden z parków w Poznaniu, położony w dzielnicy Grunwald, u zbiegu ul. Grunwaldzkiej (od północy) i Al. Reymonta (od wschodu), na terenie dawnych cmentarzy ewangelickich.
Park Stanisława Moniuszki w Poznaniu (dawniej Park J.W.Goethego, w latach 1919–21 Park Miejski) – zabytkowy park o powierzchni 2,2 ha położony w Poznaniu, zlokalizowany między ulicami Libelta, Noskowskiego, Chopina i Al. Niepodległości.
Poznań, Chociebora
Park XX-lecia PRL (dokładnie, według tablicy nad wejściem: Park Zabaw i Wypoczynku im. XX Lecia P.R.L. Poznań-Antoninek) – nieistniejący park, zlokalizowany na terenie poznańskiego Antoninka, w kwadracie ulic Browarna – Ludosławy – Janisławy (po zmianie układu ulic w tym rejonie: Chociebora).
Park Władysława Czarneckiego w Poznaniu (dawniej: Park XXX-lecia PRL) - park zlokalizowany na poznańskich Winogradach, na terenie Osiedla Przyjaźni, w bezpośrednim sąsiedztwie pętli tramwajowej Połabska, częściowo wzdłuż Alei Solidarności.
Poznań, Za Cytadelą
Park Cytadela – największy park Poznania o powierzchni ok. 100 ha, zbudowany w latach 1963-1970 na terenie dawnego Fortu Winiary. Nadano mu nazwę: Park-Pomnik Braterstwa Broni i Przyjaźni Polsko-Radzieckiej. W 1992 roku zmieniono nazwę na Park Cytadela.
Park Henryka Wieniawskiego - zabytkowy park miejski, zlokalizowany w centrum Poznania, na terenie północnej części Dzielnicy Cesarskiej, w bezpośrednim sąsiedztwie Teatru Wielkiego.
Park Jurija Gagarina w Poznaniu - park zlokalizowany w Poznaniu na Osiedlu Pod Lipami (Winogrady). Ma wydłużony kształt na osi wschód-zachód, zajmując niewielką dolinę prostopadłą do Warty, wzdłuż ul. Serbskiej, od Ronda Solidarności do ul. Naramowickiej.
Poznań, Bielniki 10
Dzieciniec pod Słońcem – pierwszy stworzony w Poznaniu ogród jordanowski, zrealizowany z rozmachem w latach 1927-1928 na zachodniej terasie Warty w rejonie Drogi Dębińskiej (pod nr 21) i ul. Bielniki na Łęgach Dębińskich.
Zielone Ogródki im. Zbigniewa Zakrzewskiego – skwer z fontanną zlokalizowany w Poznaniu, na Starym Mieście, u zbiegu ulic: Strzeleckiej, Zielonej i Długiej (Rybaki).
Park Tysiąclecia (poprzednio Park Miejski im. Tysiąclecia Państwa Polskiego) – park w Poznaniu. Rozciąga się przy północnym krańcu Komandorii, pomiędzy ul. Warszawską a Jeziorem Maltańskim.
Poznań, Droga Dębińska
Park Adama Mickiewicza - zabytkowy park miejski w Poznaniu, na terenie Dzielnicy Cesarskiej. Jeden z najokazalszych parków w mieście, stanowiący jądro Dzielnicy Cesarskiej, zlokalizowany pomiędzy ulicami Fredry, Wieniawskiego, Święty Marcin i Aleją Niepodległości.