Lubuskie - Parki

Strony

Park Mużakowski (niem. Park von Muskau, Muskauer Park lub Fürst-Pückler-Park) – największy park stylu angielskiego w Polsce i w Niemczech, zajmujący 728 ha powierzchni po obu stronach rzeki Nysy Łużyckiej, która stanowi granicę polsko-niemiecką, w województwie lubuskim, w powiecie żarskim.
Witnica, Stanisława Moniuszki
Park Drogowskazów i Słupów Milowych Cywilizacji − miejski park tematyczny zlokalizowany w Witnicy przy ul. Stanisława Moniuszki, nad Witną. Powstał w 1995.
Gorzów Wielkopolski, Kardynała Stefana Wyszyńskiego
Park im. Henryka Siemiradzkiego położony jest w okolicy centrum Gorzowa Wielkopolskiego, na wzgórzach otaczających stare miasto. Ma powierzchnię 9,6 ha. Znajduje się w nim amfiteatr, w którym organizowane są imprezy artystyczne.
Park Wiosny Ludów – park o powierzchni 4,7 ha, położony w centrum Gorzowa Wielkopolskiego, pomiędzy ulicami: Wybickiego Kosynierów Gdyńskich Sikorskiego Strzelecką Łokietka
Park Zacisze to park położony w północno-zachodniej części Gorzowa Wielkopolskiego. Ograniczają go ulice: Zacisze, aleja Odrodzenia, Wyszyńskiego, Wróblewskiego. Znajduje się w nim mały dirt park zbudowany przez miejscowych rowerzystów. Park ma charakter lasu komunalnego. Zajmuje powierzchnię ok.
Park Kopernika – położony w północnej części Gorzowa Wielkopolskiego, w dzielnicy Górczyn. Założony na miejscu dawnego cmentarza przez pracowników Stilonu w 1973 roku, w ramach czynu społecznego. Pozostałością po byłym cmentarzu jest kaplica.
Park Górczyński – to park położony w największej dzielnicy mieszkaniowej Gorzowa Wielkopolskiego – Górczynie. Park założony został w 1993 roku i położony jest pomiędzy ulicami Górczyńską i Kombatantów.
Park Słowiański – położony jest w północno-zachodniej części Gorzowa Wielkopolskiego na pograniczu dzielnic Nowe Miasto i osiedla Staszica. Zajmuje powierzchnię ok. 37 ha. Założony został w 1903 roku. Rośnie tutaj wiele gatunków roślin drzew i krzewów m.in. topola czarna.
Wyspa Teatralna w Gubinie - wyspa przy ujściu Lubszy do Nysy Łużyckiej.
Park Tysiąclecia w Zielonej Górze - park miejski w Zielonej Górze, znajduje się w ścisłym sąsiedztwie centrum miasta, pomiędzy ulicami Wazów, Bankową i Stanisława Staszica. Powstał w 1966 roku na terenie cmentarza.

Strony