Gubin

0

Gubin - miasto w województwie lubuskim, w powiecie krośnieńskim.

Warto zobaczyć

Gubin, Westerplatte 14
Ratusz w Gubinie - budowla została wzniesiona w zachodniej stronie rynku. Metryka założenia pochodzi z 1276 roku . Od strony wschodniej otrzymał w okresie późnogotyckim szczyt schodkowy z pilastrami o układzie blend .
Gubin, Młyńska
Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Gubinie - jedna z trzech rzymskokatolickich parafii w mieście Gubin, należąca do dekanatu Gubin diecezji zielonogórsko-gorzowskiej, metropolii szczecińsko-kamieńskiej w Polsce, erygowana 1 grudnia 1990. Obsługiwana przez księży diecezjalnych.
Gubin, Doktora Tadeusza Kunickiego 4
Gubin, Długa 2a
Parafia Matki Bożej Fatimskiej w Gubinie - jedna z trzech rzymskokatolickich parafii w mieście Gubin, należąca do dekanatu Gubin diecezji zielonogórsko-gorzowskiej, metropolii szczecińsko-kamieńskiej w Polsce, erygowana 15 sierpnia 1995 . Obsługiwana przez księży diecezjalnych.
Kościół Trójcy Świętej w Gubinie – rzymskokatolicki kościół parafialny w Gubinie, w powiecie krośnieńskim, w województwie lubuskim. Należy do dekanatu Gubin diecezji zielonogórsko-gorzowskiej. Mieści się przy ulicy Królewskiej.
Wyspa Teatralna w Gubinie - wyspa przy ujściu Lubszy do Nysy Łużyckiej.