Powiat słubicki

0

Powiat słubicki - powiat ziemski w województwie lubuskim.

Warto zobaczyć

Park Narodowy „Ujście Warty” – najmłodszy z 23 parków narodowych na terenie Polski, utworzony 1 lipca 2001 z połączenia rezerwatu Słońsk i części Parku Krajobrazowego Ujście Warty.
Słubice, Plac Przyjaźni
Plac Przyjaźni – centralny plac w Słubicach, gruntownie zmodernizowany w 2003 roku przy współudziale unijnego programu Phare. Stanowi on rynek miejski, co podkreślać może charakterystyczna dla tego typu przestrzeni publicznej zabudowa.
Słubice, Plac Przyjaźni
Ratusz w Słubicach (wł. Jedynka w Słubicach) - budynek wzniesiony w latach 1770-1773 jako Gospoda pod Siedmioma Szwabami. W późniejszych latach siedziba szkoły, a obecnie galeria handlowa. Po przejęciu Słubic przez Polskę w 1945 budynek ten został zaadaptowany jako Szkoła Podstawowa nr 1.
Kościół pw. Najświętszej Marii Panny Królowej Polski w Słubicach – kościół parafialny przy ul. 1 Maja 31 w Słubicach. Budynek wzniesiono w 1775 r. pierwotnie jako budynek strzelnicy miejskiej (Schützenhaus). Odpust: 3 maja.
Rzepin, Plac Ratuszowy 1
Ratusz w Rzepinie - budowla zbudowana w 1833 w stylu neogotyckim, zniszczona w 1945, odbudowana w latach 1950-1960. Mieści się przy Placu Ratuszowym.
Kościół św. Wincentego à Paulo w Kunowicach – rzymskokatolicki kościół filialny w Kunowicach, w powiecie słubickim, w województwie lubuskim. Należy do dekanatu Rzepin w diecezji zielonogórsko-gorzowskiej.
Jezioro Krzesińskie położone jest w województwie lubuskim należy do największych jezior Krzesińskiego Parku Krajobrazowego.
Kościół Świętego Jakuba Apostoła w Ośnie Lubuskim – rzymskokatolicki kościół parafialny w Ośnie Lubuskim, w powiecie słubickim, w województwie lubuskim. Należy do dekanatu Rzepin w diecezji zielonogórsko-gorzowskiej.
Dwór w Maczkowie - zabytkowy dwór na północnym skraju wsi Maczków, w powiecie słubickim na terenie województwa lubuskiego.