Powiat strzelecko-drezdenecki

0

Powiat strzelecko-drezdenecki - powiat ziemski w województwie lubuskim.

Warto zobaczyć

Jezioro Czarne – jezioro leżące w Drawieńskim Parku Narodowym, koło jeziora Ostrowiec w województwie lubuskim, powiecie strzelecko-drezdeneckim, gminie Dobiegniew. Czarne to jedno z trzech w Polsce jezior meromiktycznych.
Drezdenko, Tadeusza Kościuszki 31
Solecko – jezioro w woj. lubuskim, w pow. strzelecko-drezdeneckim, w gminie Drezdenko, leżące na terenie Pojezierza Lubuskiego.
Nowe Drezdenko – stacja kolejowa w Drezdenku (dawniej Driesen- Vordamm), w województwie lubuskim, w Polsce. Jedna z najstarszych stacji na trasie dawnej Królewskiej Kolei Wschodniej (Berlin – Królewiec).
Chłop (niem. Kloppsee) – jezioro rynnowe o powierzchni 227 ha i średniej głębokości 9 m ( max głębokość 23 m),. położone w Pszczewskim Parku Krajobrazowym, w tzw. rynnie jezior Zbąszyńskich.
Kościół Niepokalanego Poczęcia NMP – katolicki kościół filialny znajdujący się w Starym Osiecznie (gmina Dobiegniew). Należy do parafii w Radęcinie.
Lubiatowskie Uroczyska – rezerwat przyrody w województwie lubuskim, w powiecie strzelecko-drezdeneckim, w gminie Drezdenko. dokument powołujący – rozporządzeniem Wojewody Lubuskiego z dnia 14 marca 2000 r.
Synagoga w Dobiegniewie – synagoga znajdująca się w Dobiegniewie, przy szosie do Gorzowa Wielkopolskiego.